Kwiatowy Dywan w Brukseli

To wyjątkowe zdarzenie organizowane jest co dwa lata. Mowa o Kwiatowym Dywanie, który od najbliższego wtorku będzie można obejrzeć na Wielkim Placu w Brukseli.

Prezentacja dywanu rozpocznie się we wtorek, 14 sierpnia, o godzinie 22.00 i potrwa do 19 sierpnia.

– Po raz pierwszy Kwiatowy Dywan na Wielkim Placu w Brukseli został ułożony w 1971 roku, mówi Piotr Szewców z działu marketingu linii promowych DFDS Seaways. Turyści mogą podziwiać to dzieło przez kilka dni ale przygotowania do tej imprezy rozpoczynają się prawie rok wcześniej. Trzeba bowiem zaprojektować dywan, ustalić wszystkie szczegóły, jak np. liczba użytych kwiatów, kolorystyka. Później – zazwyczaj pół roku przed wydarzeniem – rozpoczyna się sadzenie kwiatów, które ścina się tuż przed rozpoczęciem układania dywanu, dodaje Szewców.

W tym roku, do ułożenia dywanu – inspirowanego przyrodą Afryki Środkowej – zostanie zużytych kilkaset tysięcy kwiatów begonii. Kolorowa kompozycja będzie miała powierzchnię 1800 m2. Arcydzieło sztuki ogrodniczej będzie można obejrzeć za darmo – wstęp na Wielki Plac w Brukseli jest bowiem zawsze bezpłatny. Natomiast osoby, które będą chciały zobaczyć dywan z wysokości, mogą wykupić bilet wstępu na balkon brukselskiego ratusza (Hotel de Ville). Koszt wejściówki: 5 euro. Dzieci do 12 roku życia mogą wejść za darmo.

Ekspozycja czynna będzie od godziny 9.00 do 23.00. Co wieczór organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję – multimedialne pokazy z cyklu światło i dźwięk.

Z Wielkiej Brytanii do Brukseli można dojechać korzystając z promów linii DFDS Seaways, które oferują 22 połączenia na dobę z Dover do portów w Dunkierce i Calais. Rejs w jedną stronę trwa ok. 2 godziny. Nie ma ograniczeń ilości przewożonego bagażu.

Źródło: DFDS Seaways
Foto: DFDS Seaways

Comments

comments