Bruksela: Belgian Beer Weekend, czyli Święto Piwa w Brukseli!

 

Kilkaset rodzajów piwa będzie można spróbować podczas Belgian Beer Weekend. Impreza już po raz 14. odbędzie się w Brukseli od 31 sierpnia do 2 września.

W tym roku stoiska z piwem zostaną ustawione w trzech miejscach. Tradycyjnie już na Wielkim Placu oraz w dwóch, nowy lokalizacjach – w samym sercu dzielnicy finansowej. Piwo będzie serwowane w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Brukseli, po raz pierwszy w historii tej instytucji. Natomiast jedna z ulic na tyłach Giełdy zamieni się w Ulicą Piwną, gdzie „złocisty płyn ” będzie podawany przy długim na 50. metrów barze.

Tegoroczna impreza jest wyjątkowa. Nigdy jeszcze, w swojej historii, brukselska Giełda Papierów Wartościowych nie została zamieniona w wielki pub, mówi Chris Parker z DFDS Seaways. To historyczna chwila i trzeba ją wykorzystać. Nie wiadomo kiedy będzie kolejna możliwość wypicia piwa w miejscu, gdzie zazwyczaj przeprowadza się transakcje handlowe i obraca milionami euro, dodaje Parker.

W tegorocznej imprezie swoje produkty zaprezentuje 51 belgijskich browarów, które przygotowały aż 350 rodzajów piwa! Takiego wyboru „złocistego płynu”, jak w pierwszy weekend września, w Brukseli nie będzie w tym czasie nigdzie na świecie – zapowiadają organizatorzy.

Dodatkową atrakcją Belgian Beer Weekend będzie możliwość spróbowania potraw, które najlepiej smakują popijane piwem.

Święto piwa w Brukseli potrwa trzy dni – od piątku, 31 sierpnia do niedzieli, 2 września.

W pierwszym dniu stoiska będą czynne od 18.00 do 22.00. W pozostałe dni od 11.00 do 21.00.

Źródło: DFDS Seaways

Comments

comments