Marcin Socha – nowy szef kuchni andel’s by Vienna House Cracow

Bycie kucharzem to dla niego nie tylko zawód, ale również pasja i sposób na życie. W swoją pracę wkłada całą swoją energię, a inspiracje czerpie z literatury fachowej oraz internetu. Marcin Socha – nowy szef kuchni krakowskiego hotelu andel’s.

Od 1 marca 2016 r. jako szef kuchni andel’s by Vienna House Marcin Socha jest odpowiedzialny za gastronomię w obrębie oferty śniadaniowej, restauracyjnej oraz cateringu konferencyjnego.

„Jako szef kuchni będę kładł nacisk na wykorzystanie lokalnych składników, których w Małopolsce nie brakuje. Jest tu aż 164 zarejestrowanych, tradycyjnych produktów. Wraz z moim zespołem będę dążył do perfekcji kreowanej przez nas kuchni, aby zaskakiwać i zaspakajać głód naszych gości w wyrafinowany sposób” – podkreśla Marcin Socha.

Marcin Socha (35 l.) od najmłodszych lat konsekwentnie dążył do bycia kucharzem. Ukończył Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Odona Bujwida w Krakowie, szkołę gastronomiczną z wielkimi tradycjami, jako kucharz i technik technologii żywienia. Z myślą o kierowaniu zespołem zdobył również dyplom licencjacki w zakresie marketingu i zarządzania organizacjami.

W swojej karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble kuchennej hierarchii, co pozwoliło mu dokładnie poznać pracę kuchni. Zaczynał jako kucharz w Restauracji Mexicana w Krakowie w 2002 r. Następnie w ciągu 8 lat pracy w restauracji Farina awansował od stanowiska kucharza do szefa kuchni. Przygodę z hotelarstwem rozpoczął w 2014 r. jako pierwszy kucharz, a następnie zastępca szefa kuchni w krakowskim Hotel Park Inn by Radisson. W 2015 r. został zastępcą szefa kuchni w andel’s by Vienna House Cracow.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach kupicie na Skyscanner.pl | Flipo.pl | tripsta.pl

Swoją pasją do gotowania zaraża również innych – prowadzi warsztaty kulinarne dla najmłodszych, jest jurorem w konkursach kulinarnych dla młodzieży oraz aktywnie działa w Stowarzyszeniu Małopolskich Kucharzy i Cukierników, w którym od maja 2015 roku piastuje stanowisko wiceprezesa.

W swojej pracy kieruje się maksymą swojego kulinarnego mentora Gordona Ramsaya: „ Kuchnia to ciężkie środowisko, kształtuje wyjątkowe charaktery”. Najważniejsze w pracy kucharza jest według Sochy zdyscyplinowanie, pokora oraz zaangażowanie, gdyż o opinii gości decyduje każdy szczegółów.

(Informacja prasowa)

Comments

comments