Miłosz Kowalski z Restauracji L’atmosphere jednym ze zwycięzców krakowskiej edycji Gault&Millau Tour

Za nami 3. edycja polskiego Gault&Millau Tour, której gospodarzem była Restauracja L’atmosphere mieszcząca się w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Podczas gali przyznano nagrody dla najlepszych szefów kuchni z południa Polski. Jednym ze zwycięzców był Miłosz Kowalski, szef kuchni balickiego hotelu, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Szef Kuchni Tradycyjnej.

Licznie przybyli na to wydarzenie uczestnicy – wśród których znaleźli się szefowie restauracji z regionu Małopolski, Podkarpacia i Śląska, przedstawiciele prasy lokalnej i branżowej, sponsorzy oraz zaproszeni goście – mogli przede wszystkim skosztować pokazowych dań przygotowanych przez zwycięzców. Była to także doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, zdobycia kolejnego doświadczenia i poznania najnowszych trendów kulinarnych.

Regionalne nagrody Gault&Millau w pozostałych czterech kategoriach otrzymali: Szef Roku – Dominik Duraj (Restauracja Villa Gardena w Chorzowie), Szef Jutra – Daniel Myśliwiec (Restauracje Karakter i Zazie Bistro w Krakowie), Młody Talent – Michał Cienki (Restauracja Amarylis w Krakowie) oraz Kobieta Szef – Patrycja Stefanów-Kot (Restauracja Koncertowa w Krynicy-Zdroju).

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport

Nagrodzeni szefowie zaprezentowali swoje dania podczas 20-minutowych pokazów przygotowywanych na mobilnej kuchni. Były to m.in. solony pstrąg ojcowski z perfumowanym ogórkiem, Cydrem Smykan i lodami cydrowymi, a także łosoś marynowany gorczycą i miodem z sałatką z glonów wakame z imbirem, mango i koprem włoskim czy pierś kaczora z foie gras, śliwką i chrzanem. Kula z mlecznej czekolady z kremem angielskim o smaku tytoniu i galaretką z wina jarzębinowego stanowiła wyśmienity deser. Wszyscy goście otrzymali porcje degustacyjne przygotowywane przez zespół Restauracji L’atmosphere.

– Bycie gospodarzem tego wydarzenia było dla nas nie lada wyzwaniem – komentuje Monika Wilk, Specjalista ds. Marketingu w Hilton Garden Inn Kraków Airport, odpowiedzialna za organizację tej edycji po stronie balickiego hotelu. – Szczególnie zależało nam na profesjonalnej obsłudze zaproszonych gości, jak i zbudowaniu wspaniałej atmosfery miejsca – tak, by wydarzenie to na długo pozostało w pamięci uczestników. Jestem przekonana, że nam się udało – dodaje.

(Informacja prasowa)

Comments

comments