Niedzielny brunch hotelu Sheraton Warsaw – recenzja

Niedzielny brunch w hotelu Sheraton Warsaw

Niedzielny brunch jest bardzo popularną formą posiłków i spędzania czasu. To krótko mówiąc, jak już we wcześniejszych wpisach pisałem, połączenie śniadania i obiadu – z angielskiego breakfast + lunch daje nam brunch. W ostatnich latach niedzielne brunche bardzo zyskały w Polsce na popularności o czym może świadczyć frekwencja np. w hotelu Sheraton Warsaw, w którym miałem przyjemność być już dwukrotnie na brunchu.

 

Sheraton Warsaw hotel


Co wyróżnia taki brunch od zwykłego pójścia po prostu na obiad? Przede wszystkim chyba to, że płacisz raz i niczym się już nie przejmujesz. To tego w tych lepszych restauracjach i hotelach, jakim niewątpliwie jest warszawski Sheraton, wybór dań jest po prostu ogromny.

Brunche w hotelach sieci (ex) Starwood Hotels & Resorts

Byłem już we wszystkich hotelach przejętej przez Marriott International marki Starwood w Polsce, które oferują właśnie niedzielny brunch. Zanim nieco więcej opowiem o niedzielnym brunchu w Sheratonie w Warszawie zachęcę do przeczytania archiwalnych już artykułów z innych hoteli spod znaku Starwooda, a są to:

Czym się wyróżnia więc brunch z warszawskiego Sheratona od pozostałych? Tak na pierwszy rzut oka jest chyba po prostu najbardziej bogaty w wybór wszystkiego. Z drugiej zaś strony w pozostałych miejscach już dawno nie byłem, więc tam też mogło się pozmieniać.

Mamy tutaj zderzenie między innymi trzech głównych kuchni, które się tu serwuje.

W restauracji The Olive podawane są dania kuchni śródziemnomorskiej i polskiej, polecam to miejscu głównie dla rodzin – można tu ustawić duże stoliki na przyjęcia urodzinowe, imieninowe, komunie oraz wszelkie spotkania w gronie rodziny i przyjaciół.

W restauracji InAzia serwuje się dania kuchni azjatyckiej. Wystrój jest już bardziej elegancki, wnętrza są kameralne, przy stonowanym świetle. Idealne miejsce na przykład na randkę.

W SomePlace Else podaje się dania w stylu fusion kuchni europejskiej i amerykańskiej – jest tam raczej nowocześnie.

Oczywiście bez różnicy w której restauracji masz stolik – możesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw brunchu. Po prostu przechodzisz z jednego miejsca do drugiego, nakładając sobie przy tym dania do degustacji.

Podczas mojej wizyty były serwowane również ślimaki oraz mule, więc to nie jest tak, że są tyle te trzy główne kuchnie, który wymieniłem powyżej i nic więcej.

Na spore wyróżnienie zasługuje oczywiście tort bezowy, który robił taką furorę, że jak robiłem do niego podejście to już go prawie nie było. Na szczęście udało mi się dzięki obsłudze go sfotografować w całości.

Niedzielny Brunch w hotelu Sheraton Warsaw - tort bezowyJak już wspominam desery, to pierwszy raz w hotelu spotkałem się z lodami tajskimi, które zawsze są świetne, a zainteresowanie wśród gości budzą przeogromne.

Niedzielny Brunch w hotelu Sheraton Warsaw - lody tajskie

Na uwagę, jak zawsze, zasługuje klasyczna fontanna czekoladowa i przygotowane już wcześniej truskawki w tejże czekoladzie. Pycha!

Zacząłem trochę nie z tej strony, bo od deserów, ale tak – zawsze one mi zapadają w pamięci najbardziej. No, może oprócz bardzo miłej i kompetentnej obsługi, której tam nie brakuje. Zawsze Panie pamiętają to co piłeś ostatnio i widzą, gdy Ci tego brakuje. Nie zdążysz nawet poprosić, a już pytają sie o dolewkę. Bardzo miło i profesjonalnie! Na zdjęciu co prawda puste kieliszki, ale gwarantuję, że zaraz były pełne 😉

Jeśli chodzi o dania, to naprawdę trudno znaleźć gdzieś większy wybór. Mówię to z całą odpowiedzialnością, Mało tego ich jakość jest bardzo wysoka. Do wyboru do koloru.

Zdjęcia raczej nie oddają tego wszystkiego, ponieważ oświetlenie zastane nie pozwoliły poszaleć fotograficznie, ale mam nadzieję, że chociaż trochę nabierzecie smaka.

Co do napojów to oczywiście nie trzeba za nie dodatkowo płacić. W pakiecie otrzymujemy bogatą ofertę napoi alkoholowych i bezalkoholowych, a mianowicie: wino musujące potocznie zwane szampanem 😉 (Corte Castello Spumante Brut, De Pinot, Balbi Soprani, Włochy), oprócz tego wino białe (Sierra Alta Macabeo, DO Yecla, Bodegas Castano, Hiszpania) oraz wino czerwone (Sierra Alta Monastrell, DO Yecla, Bodegas Castano, Hiszpania). Dla piwoszy podaje się tu Żywca, a dla osób, które nie chcą lub nie mogą pić alkoholu jest woda mineralna, soki owocowe oraz bogaty wybór kaw i herbat.

Na końcu artykułu macie bardzo dużą ilość zdjęć – polecam zobaczyć. To i tak nie wszystko co serwują podczas niedzielnego brunchu! Prawda, że pysznie to wygląda?

Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów dotyczących niedzielnych brunchów.

Cena i Rezerwacje

Brunch w hotelu Sheraton Warsaw odbywa się w każdą niedzielę między godziną 12:30, a 16:30.

Cena dla dorosłych wynosi 195 PLN (za osobę)
Za dzieci natomiast trzeba zapłacić 98 PLN.

Uczestnicy programu lojalnościowego SPG otrzymują 10% zniżki na ofertę brunchu (przy rezerwacjach do maksymalnie 8 osób).

Rezerwacji możecie dokonać między innymi telefonicznie – tel. +48 22 450 6706.

Więcej na stronie: www.sheratonwarsaw.pl/brunch-warszawa

Pełna galeria zdjęć

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments