Wok This Way – Makarony Azji w restauracjach hoteli Sheraton i Westin

Od 2 marca do końca kwietnia br. szefowie kuchni restauracji z hoteli Sheraton i Westin zapraszają gości w kulinarną podróż po dzielnicach pięciu miast Azji i degustację makaronowych dań z woka.

SPG_makaron_IMG_8336

Oferta dań z autentycznych azjatyckich makaronów będzie dostępna w restauracjach InAzia
w warszawskim hotelu Sheraton, Fusion w Sheratonie w Poznaniu i The Westin Warsaw oraz The Olive w krakowskim Sheratonie.

„Tworząc to menu chciałem pokazać, że makaron to nie tylko włoski specjał, ale popularne danie w Azji, a wręcz część jej kultury symbolizująca długowieczność. Cienki, gruby, płaski czy okrągły – każdy z nich to dla mnie inne kulinarne oblicze Orientu, które chciałem zaprezentować gościom naszych restauracji” – powiedział Marcin Sasin, szef kuchni restauracji InAzia w warszawskim Sheratonie.

W menu znajduje się pięć dań, każde przygotowane na bazie oryginalnych makaronów z Tajlandii, Tajwanu, Japonii i Korei. Dania otrzymały nazwy dzielnic z poszczególnych miast azjatyckich, w ten sposób Marcin Sasin chciał nawiązać do swoich pasji, którymi są kulinaria i podróże.

Pingdong, Tajwan

Makaron z tapioką i zieloną herbatą z kurczakiem i słodko – pikantnym sosem i orzeszkami

KrunTep, Tajlandia

Makaron ryżowy wstążka z wołowiną , bok choy, imbirem i chili

Harajuku, Japonia

Małże smażone w woku w stylu chili basil z gryczanym makaronem Soba

Jongno, Korea

Koreański makaron ze słodkich ziemniaków z tofu, grzybami orientalnymi shitake w sosie imbirowym z kolendrą

Katsushika, Japonia

Japoński makaron Udon z krewetkami, kurczakiem i zielonymi warzywami w sosie ostrygowym
Wszystkie makarony dostępne są w cenie 36 PLN. Dodatkowo restauracje stworzyły zestaw degustacyjny Trzy smaki składający się z zupy, trio makaronów i tradycyjnego japońskiego likieru w cenie 100 PLN od osoby.

Oferta dostępna jest od 2 marca do końca kwietnia – z wyłączeniem Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji znajduje się na stronie spgpolska.pl

(Informacja prasowa)

Comments

comments