Novotel się zmienia. Odkryj go na nowo!

 

Hotele Novotel łączą nowoczesność z przyjazną naturalnością i wprowadzają Gości w świat pełen innowacji. Marka Novotel kontynuuje modernizację swojej bazy hotelowej w Polsce. W ubiegłym roku renowacje przeszły 4 hotele, w najbliższych miesiącach kolejne pięć. Architekci pracują nad ich nowym wystrojem i aranżacją, zgodnie z trendami  w projektowaniu wnętrz, dostosowują je do światowych standardów i wymagań marki.

Novotel_Hotels

Modernizacje pokoi
W trosce o komfort wypoczynku Gości, w tym roku marka planuje w Polsce prace modernizacyjne w prawie 500 pokojach. Projekt w największej skali dotyczy hotelu Novotel Warszawa Centrum – w tym flagowym obiekcie trwa właśnie renowacja 249 pokoi na 10 piętrach. Podobne zmiany mają miejsce w Novotel Warszawa Airport, po ubiegłorocznej modernizacji 40 pokoi, kolejne 40 jednostek zostanie odnowionych w tym roku. W pozostałych trzech hotelach planowane są także prace renowacyjne, między innymi zmodernizowanych zostanie 60 pokoi w hotelu Novotel Szczecin Centrum, 50 pokoi w Novotel Poznań Malta czy 70 łazienek w Novotel Kraków Centrum.

Nowa generacja lobby
Największe zmiany w hotelach Novotel będą jednak dotyczyć powierzchni ogólnodostępnych. Projekty, które powstały w polskich pracowniach architektonicznych przygotowane zostały już z uwzględnieniem najnowszych trendów dla marki Novotel. „Nowa generacja lobby” zakłada nowatorskie rozwiązania, dostosowane do zmieniających się potrzeb dzisiejszych podróżujących. Według tego konceptu lobby to wielofunkcyjna, świetnie wyposażona przestrzeń, która jest „duszą hotelu” i centralnym punktem, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować czy zjeść posiłek. To miejsce, które musi emanować przyjazną, gościnną atmosferą, stąd w nowych projektach lobby pojawiają się np. biblioteki czy miejsca przeznaczone do spotkań – tych biznesowych oraz tych mniej formalnych.

Novotel Poznań Centrum
Proces zmian hotelu Novotel Poznań Centrum trwa już od kilku lat. Modernizację przeszły już powierzchnie konferencyjne restauracja oraz bar. W tym roku przyszedł czas na lobby oraz recepcję. Renowacja tych przestrzeni rozpoczęła się już w styczniu, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec kwietnia. Wystrój lobby i recepcji został przygotowany z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu tych powierzchni oraz zapewnieniu maksymalnej wygody gościom. Elementy wyposażenia a także meble są zaprojektowane w nowoczesnych kształtach oraz w naturalnych odcieniach beżu i szarości, z energetyzującymi i rozświetlającymi akcentami pomarańczy.

Projekt recepcji w Novotel Poznań Centrum

Modernizując wystrój zależało nam na wydobyciu atrakcyjnej przestrzeni wysokiego lobby. Pomieszczenia wykonane są w modnej stylistyce utrzymanej w jasnej tonacji z dodatkiem ciekawych akcentów kolorystycznych. Użyliśmy w tym celu nowoczesnych materiałów wykończeniowych i przemyślanego systemu oświetlenia. Poprzez wprowadzenie miękkich form i designerskiego wyposażenia staraliśmy się nie rezygnować z dobrej atmosfery i zachować równocześnie przytulność wnętrza.” – mówi Agnieszka Kowalska, architekt z biura projektowego Tremend.

Novotel Kraków City West
Hotel Novotel Kraków City West, w pierwszej połowie tego roku zaskoczy swoich gości zupełnie nowym wystrojem lobby, recepcji oraz baru. Przygotowana aranżacja powierzchni ogólnodostępnych zmieni ich kolorystykę oraz oświetlenie, nadając im nowoczesną stylistykę z ciepłymi akcentami żółci i pomarańczy.

Projekt lobby i baru w Novotel Kraków City West

Modernizacja tego hotelu w głównej mierze opiera się na otwarciu istniejącego lobby, wypracowaniu wyraźnie zarysowanej centralnej recepcji w kontraście do przenikających się przestrzeni lobby, baru i biblioteki. Najważniejsze było wydobycie klimatu przytulności i komfortu, co osiągnęliśmy przez zastosowanie naturalnych materiałów i cieplej gamy kolorystycznej, precyzyjnie projektując grę świateł.”mówi Magdalena Boule, architekt z biura projektowego Tremend.

Novotel Gdańsk Marina
Novotel Gdańsk Marina, przepięknie położony tuż przy plaży, to jeden z najbardziej lubianych przez gości hoteli w Trójmieście. Jego klienci będą mogli cieszyć się komfortem nowego wystroju hotelu jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Modernizacja w Novotel Gdańsk Marina obejmie remont powierzchni ogólnodostępnych: lobby, recepcji oraz baru.

Wstępny projekt lobby w Novotel Gdańsk Marina

Lobby i recepcja, które stanowią wizytówkę całego hotelu, zostały zaprojektowane z użyciem mebli o nowoczesnych kształtach, a także intensywnych kolorach. Wystrój będzie nawiązywał do nadmorskiego charakteru obiektu – radosne kolory i oświetlenie nadadzą bardziej wypoczynkowy ton tej przestrzeni. – powiedział Edgar Kaszubski, architekt z pracowni Studio Virgo. Zagospodarowanie dużej powierzchni lobby w optymalny sposób, użyte kolory oraz umieszczenie w hotelowym lobby biblioteki z pewnością zachęci gości do przebywania w tym miejscu oraz wzmocni interakcję między osobami wypoczywającymi w hotelu.

Novotel Warszawa Centrum
Novotel Warszawa Centrum, położony w samym sercu stolicy, także w tym roku przejdzie renowację. Hotelowe lobby zmieni nie do poznania swój dotychczasowy wygląd. Wnętrza obiektu zostały zaprojektowane tak, aby przyciągać harmonią przełamaną akcentami niecodziennych rozwiązań. Szczególnym elementem projektu jest kompozycja lamp umieszczonych w centralnym punkcie foyer. Gra ciepłych barw i ciekawych form zachwyci gości i bez wątpienia stworzy ciepłą i przyjazną atmosferę w przestrzeniach lobby.

Wstępny-projekt-recepcji-i-lobby-w-Novotel-Warszawa-Centrum2

Jak podkreślają architekci z biura projektowego Tremend, współczesny design to przede wszystkim konsekwencja w wyborze kształtów, kolorów i pięknych materiałów. To przenikanie się przestrzeni, gdzie forma powinna służyć funkcjonalności. Z pewnością będą mogli tego doświadczyć goście hotelu Novotel Warszawa Centrum, gdzie renowacja zostanie przeprowadzona w III kwartale tego roku.

Novotel Kraków Centrum
Nowe aranżacje w hotelu Novotel Kraków Centrum są kontynuacją ubiegłorocznych zmian, które objęły piętro konferencyjne. W drugiej połowie tego roku całkowitej odmianie ulegną powierzchnie w lobby i recepcji. Architekci z biura projektowego Tremend zdecydowali się na nowoczesną stylistykę z ciepłymi akcentami w kolorze fuksji. Żywe kolory, wyraziste kształty połączone z wykorzystaniem naturalnych materiałów sprawiają, że otwarta przestrzeń zachęci do spędzania czasu i relaksu w ciekawym otoczeniu.

Wstępny projekt recepcji i lobby w Novotel Kraków Centrum

(Informacja prasowa)

Comments

comments