Odkryj legendy Starego Miasta – nowy hotel ibis Styles w Lublinie

W sercu miasta, tuż przy Zamku Lubelskim powstał nowy hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto. Znana z wyjątkowego i niepowtarzalnego designu marka zaprasza gości do świata najsłynniejszych lubelskich legend, które są motywem przewodnim nowego obiektu. Hotel oferuje 114 nowoczesnych i komfortowych pokoi, w tym pokoje dla rodzin i osób niepełnosprawnych, 8 sal bankietowo-konferencyjnych i restaurację Legendy Miasta.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto

W poszukiwaniu skarbów

Kiedy pieje kogut z wieży Trynitarskiej? Co przyśniło się Leszkowi Czarnemu pod dębem? Skąd wziął się ślad Czarciej Łapy? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań dotyczących historii Lublina można znaleźć w nowym hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto. Obiekt, podobnie jak pozostałe hotele marki ibis Styles, charakteryzuje się kreatywnym i angażującym designem, który nawiązuje do niepowtarzalnego motywu przewodniego. W tym przypadku są nim miejskie legendy, a pokusę ich odkrywania da się odczuć już przy przekraczaniu progu budynku. W hotelowym lobby goście mogą dostrzec korony drzew, złowione w sieć rybacką oświetlenie czy wykładzinę inspirowaną planem miasta z 1875 roku. Wnętrze podzielone jest na strefy, z których każda nawiązuje do innej opowieści, dzięki czemu pobyt w hotelu staje się niezapomnianą podróżą w czasie. Przechodząc przez lobby, goście mogą zapoznać się z legendą o proroczym śnie Leszka Czarnego. Dalej, przy ceglanym murze znaleźć można pudełka inspirowane kamienicą złotnika, a obok schodów – kącik dla dzieci, gdzie swoje miejsce ma legenda o herbie. W trakcie pobytu goście mogą poznać także opowieści o linie, tajemniczym skarbie i Czarciej Łapie. Dzięki dbałości o najmniejszy detal na każdym kroku podczas swojej podróży goście hotelu odczują magiczną atmosferę.

Nowoczesny klimat w historycznym sercu miasta

Nowy hotel oferuje gościom w sumie 114 nowoczesnych i komfortowych pokoi. W każdym czeka na nich Sweet Bed by ibis Styles, czyli specjalne łóżko zoptymalizowane pod kątem jak najbardziej wygodnego wypoczynku i snu. Obiekt to także komfortowa przestrzeń biznesowa. Znajduje się w niej aż 8 sal bankietowo-konferencyjnych o łącznej powierzchni 760 m kw., wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny i mobilne ściany dające swobodę aranżacji przestrzeni. O podniebienia gości zadbają kucharze restauracji Legendy Miasta serwujący lokalne dania i przysmaki kuchni Lubelszczyzny.

To pierwszy taki hotel w Lublinie z wyjątkowym motywem przewodnim, którym jest pełna ciekawych i, czasami zaskakujących, wątków historia miasta – mówi Jarosław Dziak, dyrektor hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto. Poprzez nieoczywisty wystrój i angażujące elementy chcemy zachęcić wszystkich do wspólnego odkrywania najsłynniejszych miejskich opowieści, dzięki którym wizyta w tym niezwykłym mieście na długo zapadnie każdemu w pamięć.

Miasto na wyciągnięcie ręki

Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto mieści się przy alei Solidarności 7 i jest usytuowany w biznesowym, kulturalnym i handlowym centrum miasta. To czyni go idealnym miejscem zarówno na pobyt służbowy, jak i wypoczynkowy. W pobliżu znajduje się dworzec autobusowy, zaś od dworca kolejowego, hotel dzieli niespełna 10 minut jazdy samochodem.

Na świecie działa już ponad 430 obiektów marki ibis Styles. W Polsce jest ich 11, a kolejnych 12 otworzy się w ciągu najbliższych dwóch lat.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto
(Informacja prasowa)

Comments

comments