Otwarcia hoteli sieci Accor w Europie w 2021 roku

Wybrane otwarcia hoteli w 2021 roku w Europie

Mołdawia – BERD’S Chisinau MGallery Hotel Collection – Otwarcie 28 Grudnia 2020

Pierwszy hotel Grupy Accor w Mołdawii

Nowo otwarty hotel zaoferuje swoim gościom 33 luksusowe pokoje i apartamenty, rewelacyjną restaurację MEZZO, Art Lounge oraz prestiżowe Spa. Hotel BERD’s Chisinau MGallery Hotel Collection obiecuje autentyczną podróż do mołdawskiej kultury, tradycji i nowoczesnego designu.

Położony w pobliżu zabytkowego centrum stolicy Kiszyniowa, Hotel BERD’s Chisinau MGallery Hotel Collection to pierwszy hotel butikowy zlokalizowany w Mołdawii. Hotel został zaprojektowany przez włoskiego architekta i projektanta wnętrz Luc’a Scacchetti, który zintegrował elementy kultury mołdawskiej na wszystkich poziomach: projekt, grafika, jedzenie i napoje, atmosfera. Zanurzony w lokalnej tradycji i nowoczesności, hotel obiecuje gościom podróż do mołdawskiej kultury i tradycji. Hotel oferuje 33 pokoje i apartamenty pełne lokalnej tradycji połączonej z nowoczesnością, współczesną estetyką i komfortem typu premium.

Fakty w skrócie:

 • MGallery.com

 • Stawka za nocleg od £77

 • 33 pokoje i apartamenty, resturacja Mezzo, Art Lounge oraz centrum Spa

Szwajcaria – Swissôtel Kursaal Bern – Otwarcie Styczeń 2021

Flagowy hotel marki Swissotel

Położony w samym sercu Berna, Swissôtel Kursaal Bern oferuje panoramiczne widoki na Alpy i zabytkową starówkę, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, widoczne oddalone zaledwie pięć minut spacerem od hotelu.

Flagowy hotel oferuje 171 odnowionych pokoi wykorzystujących naturalne i trwałe materiały. Wśród pokoi znajdują się dwa apartamenty Vitality, które są zostaną wyposażone w ścianę wyciszającą, zapewniającą dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, meble na zamówienie oraz wolnostojącą wannę. Aby ożywić ciało i umysł, Swissôtel Kursaal Bern oferuje również liczne opcje sportowe i fitness – od zestawów Vitality Fitness w pokojach po otwartą przez całą dobę siłownię o powierzchni 150 metrów kwadratowych z dostępnymi ciężarami, najnowszym sprzętem i osobistym trenerem na życzenie. Hotelowa wypożyczalnia rowerów jest idealna do zwiedzania miasta lub pobliskich lasów. Centrum kongresowe Kursaal Bern, dysponujące 4805 metrami kwadratowymi powierzchni konferencyjnej i bankietowej dla maksymalnie 1500 gości, stanowić będzie największe miejsce do organizacji wydarzeń w mieście. Na duże i małe spotkania, seminaria i bankiety dostępnych jest 28 nowoczesnych, jasnych sal, z których te zlokalizowane na wyższych piętrach są szczególnie imponujące ze względu na niepowtarzalny widok na starówkę Berna i Alpy. Śródziemnomorska restauracja Giardino i restuaracja Yù z kuchnią azjatycką dopełniają hotelowe doświadczenia.

Fakty w skrócie:

Irlandia – Carton House, hotel zarządzany przez markę Fairmont,

Otwarcie późna Wiosna 2021

Jeden z najwspanialszych skarbów narodowych Irlandii

Carton House, hotel zarządzany przez Fairmont, będzie pierwszym hotelem Fairmont w Irlandii, mieszczącym się w jednym z najważniejszych architektonicznie i zabytkowych budynków w kraju, położonym zaledwie pół godziny drogi od Dublina w Maynooth w hrabstwie Kildare. Wspaniała posiadłość Carton o powierzchni 1100 akrów pochodzi z 1176 roku, a architektura z okresu regencji Carton House z 1739 roku czyni ją najstarszą posiadłością Fairmont w światowej kolekcji słynącej z hoteli „grand dame”.

Centralny element posiadłości, The House, przeszedł przemyślaną renowację i gruntowne przeprojektowanie obejmując 18 indywidualnie zaprojektowanych apartamentów i luksusowych pokoi, z których każdy nazwany został na cześć postaci związanej z historią Carton House. Pierwotnie dom należał do wpływowej rodziny FitzGerald, poprzedni znamienici goście to m.in. królowa Wiktoria, Grace Kelly i książę Ranier. Łącznie hotel oferuje 169 starannie zaprojektowanych pokoi i apartamentów, aby odzwierciedlić elegancką architekturę oraz wspaniałość tego bezkonkurencyjnego miejsca.

Hotel będzie wiodącym luksusowym ośrodkiem golfowym i spa w Irlandii, będącym uzupełnieniem oferty ośrodków golfowych Fairmont, w szczególności Fairmont St Andrews. Ośrodek będzie oferował dwa światowej klasy mistrzowskie, 18-dołkowe pola golfowe, zaprojektowane przez legendarnego Colina Montgomeriego i Marka O’Meara. Hotel oferuje również szereg atrakcji kulinarnych, które zaspokoją każdy gust, a także imponujące spa. Położony na oszałamiających 1100 akrach, z pofałdowanymi lasami, meandrującymi rzekami, dzikimi terenami leśnymi i bogatą różnorodnością rodzimych zwierząt i ptaków, Carton House jest uosobieniem luksusowego eskapizmu.

Fakty w skrócie:

 • 169 pokoi i apartamentów

 • Posiadłość o powierzchni 1100 akrów

 • 4 restauracje i bary, 1 spa, obiekty MICE do 500+ osób oraz Kildare Gallery

 • 2 mistrzowskie pola golfowe

 • Posiadłość Carton sięga 1176 roku, a architektura regencji Carton House pochodzi z 1739 roku

 • Stawka za nocleg: €180

 • Stawka za The House: €750

 • https://www.fairmont.com/carton-house-ireland/

Niderlandy – Merici Hotel Sittard MGallery – Otwarcie Kwiecień 2021

Wspaniałe miejskie schronienie, łączące przeszłość i teraźniejszość

Mieszczący się w dawnym klasztorze urszulanek, w bijącym sercu historycznego centrum miasta Sittard, ten wspaniały, odnowiony czterogwiazdkowy hotel to prawdziwy klejnot w koronie. Nazwa Merici pochodzi od Angeli de Merici, założycielki Zakonu Urszulanek. W budynkach przylegających do hotelu, obecnie wpisanych do rejestru zabytków, zakon klasztorny zapewniał naukę dziewczętom w latach 1843-1946. Sittard to jedno z najstarszych miast w Holandii, którego historia sięga 1243 roku.

Ten 82-pokojowy hotel dysponuje barem, elegancką restauracją, a także całodzienną jadalnią z tarasem i widokiem na okoliczne tajemnicze ogrody Sittard. Każdy pokój jest pięknie zaprojektowany, zapewniając spokojny sen, zanim pobudka dzwonów kościelnych rozpocznie ten niezapomniany pobyt.

Fakty w skrócie:

Wielka Brytania – Mondrian Shoreditch London – Otwarcie Wiosna 2021

Powrót marki Mondrian do Londynu

Z okazji ekscytującego powrotu marki Mondrian do Londynu, otwarcie hotelu Mondrian Shoreditch London będzie szóstym otwarciem marki Mondrian w jej globalnym portfolio. Miejsce to zostanie jednocześnie europejskim hotelem flagowym. Po szeroko zakrojonej modernizacji i zmianie stylu hotelu, dawniej The Curtain, 120-pokojowa posiadłość będzie prezentować wiele zmysłowych doświadczeń, z których znany jest Mondrian. Spędzajac czas w sercu Shoreditch, kreatywnego i kulturalnego centrum Londynu nie sposób będzie nie odwiedzić hotelu Mondrian Shoreditch London, w którym znajdzie się kilka charakterystycznych dla Mondrian marek żywności i napojów, dodatkowym atutem będzie kulinarne doświadczenie światowej sławy szefa kuchni Dani’ego Garcíi.

Mondrian Shoreditch London wprowadzi do obiektu wielokrotnie nagradzaną koncepcję miksologii, zainspirowaną uznaną przestrzenią wspólną znajdującą się na dachu budynku – Rumpus Room, który od dawna gościł w ekskluzywnej londyńskiej scenie nocnego życia. Klub Curtain Members będzie nadal działał w obiekcie pod obecną nazwą.

Fakty w skrócie:

 • Flagowy hotel Mondrian w Europie i ekscytujący powrót marki do Londynu

 • 120 pokoi

 • Kilka nowych ofert dań i napojów, w tym pierwsza restauracja światowej sławy szefa kuchni Dani’ego Garcíi w Londynie

 • Efektowne, designerskie wnętrza

 • https://www.sbe.com/hotels/mondrian

Szwajcaria – Mövenpick Hotel Basel – Otwarcie Maj 2021

Bleisure w Bazylei

Mövenpick Hotel Basel położony jest w centrum miasta, w pobliżu lotniska Basel Mulhouse Freiburg, do którego można dojechać w zaledwie 20 minut samochodem lub autobusem.

Mövenpick Hotel Basel to idealne miejsce dla gości biznesowych i odwiedzających targi, a także wczasowiczów lubiących rodzinne wycieczki . Wraz z salą balową i 17 salami konferencyjnymi jest to idealne miejsce na spotkania biznesowe i imprezy. 264 pokoje oferują najnowocześniejszy komfort i spektakularne widoki na miasto. Z kulinarnego punktu widzenia restauracja hotelowa PURO zachwyca kuchnią pokazową oraz łączy najlepsze produkty regionalne ze specjałami latynoamerykańskimi i tradycyjnymi smakami Azji; podawane indywidualnie lub poprzez dzielenie się. Goście podróżujący samochodem mogą skorzystać z hotelowego parkingu podziemnego.

Fakty w skrócie:

Wielka Brytania – Fairmont Windsor Park, Otwarcie Lato 2021

Bogate otoczenie parku

Położony w pięknie zaprojektowanych ogrodach, w sąsiedztwie Windsor Great Park i Savill Gardens, Fairmont Windsor Park będzie się szczycił ponad 200 luksusowymi i starannie zaprojektowanymi pokojami. Hotel zapowiada się jako przełom na rynku luksusowych hoteli w Wielkiej Brytanii, z uwzględnieniem zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia na każdym poziomie doświadczenia gości.

Położony w pięknie zaprojektowanych ogrodach hotel Fairmont Windsor Park będzie wiodącym ośrodkiem odnowy biologicznej w Wielkiej Brytanii, obejmującym rozległe i wystawne spa o powierzchni 2500 metrów kwadratowych z krytym i odkrytym basenem, 18 gabinetami zabiegowymi, grotą solną, Hammanem i japońskim spa dla stóp. Ten typowo brytyjski i wierny swemu królewskiemu wnętrzu nowy ośrodek hotelowy będzie obejmował Tea Lounge, Champagne Bar, Gin Bar i elegancką restaurację, aby dopełnić ten luksusowy obraz.

Fakty w skrócie:

 • 200 pokoi i apartamentów

 • Bezkonkurencyjna holistyczna oferta wellness, przestrzeń spa i wellness, spa i fitness o powierzchni 2500 m2

 • 15 designerskich sal konferencyjnych, sala balowa bez filarów o powierzchni 800 m2, obsługująca imprezy do 700 osób

 • Krajobrazowy park

 • Od stawki: 375 GBP z VAT na zasadzie stawki elastycznej i stawki zakupu z góry od 325 GBP z VAT

 • https://www.fairmont.com/

Bułgaria – The Emporium Plovdiv MGallery – Otwarcie Lato 2021

MGallery w Płowdiwie będzie oferować 61 pokoi (w tym 12 apartamentów), strefę spa i wellness oraz zaplecze konferencyjne. Obecnie trwa budowa hotelu w oparciu o istniejący budynek, który dawniej był kultowym centrum handlowym, w którym działa już Torro Grande, jedna z najpopularniejszych restauracji w mieście. Dzięki przeprojektowaniu wielokrotnie nagradzany budynek, a także dawny dom towarowy z lat 80. XX wieku, stanie się luksusowym, stylowym i komfortowym hotelem pełnym emocji. Projekt inteligentnie ożywia oryginalne elementy budynku, wzmacniając je subtelnymi antycznymi odniesieniami zaprojektowanymi tak, aby kształtować miejsce spotkań inspirowane starożytnym Cesarstwem Rzymskim.

MGallery w Płowdiwie jest położone centralnie, w pobliżu malowniczego Starego Miasta oraz w niewielkiej odległości od wszystkich organizowanych imprez kulturalnych miasta. Oprócz tego, że jest jednym z najbardziej dynamicznych ośrodków gospodarczych w Bułgarii, Płowdiw – ze swoim kulturowym i starożytnym dziedzictwem rzymskim – jest również tętniącym życiem miejscem wypoczynku. Otoczony siedmioma wzgórzami Płowdiw jest drugim co do wielkości miastem Bułgarii, Europejską Stolicą Kultury 2019 i miejscem dla miłośników wina i smakoszy. The Emporium Plovdiv MGallery wprowadzi do Bułgarii luksusowy hotel butikowy.

Fakty w skrócie:

– 61 pokoi (w tym 12 apartamentów)

– Spa z sauną, 1 gabinetem zabiegowym i siłownią

– Bar i restauracja

– 2 sale konferencyjne

– Hotel zlokalizowany będzie w centrum Płowdiwu, blisko Starego Miasta

– MGallery.com

Gruzja – Pullman Tbilisi – Otwarcie Lato 2021

Otwarcie w historycznej stolicy Gruzji, Pullman Tbilisi Tower będzie zawierać 226 pokoi i apartamentów.

Zaplecze konferencyjne i eventowe powiększy się o ponad 2000 mkw., w tym 800 mkw. dostępnej przestrzeni bez słupów, salę balową z naturalnym światłem oraz sześć dodatkowych sal konferencyjnych. Całodzienna restauracja i Sky Bar, oba zlokalizowane na 36. i 37. piętrze Tower, będą mogły się pochwalić żywymi koncepcjami projektowymi i oszałamiającymi widokami na miasto. W hotelu znajdzie się również centrum spa, sekcja fitness i całoroczny basen z rozsuwanym dachem.

Fakty w skrócie:

 • 226 sypialni

 • Sky Bar

 • Basen całoroczny z rozsuwanym dachem, spa i fitness

 • 2000 mkw. powierzchni konferencyjnej i eventowej

 • Pullman.com

Austria – JO&JOE Vienna Westbahnhof, Austria – Otwarcie Lato 2021

Dwie innowacyjne koncepcje, jeden projekt

Długo oczekiwany Open House JO & JOE zostanie otwarty na dwóch górnych piętrach przyszłego sklepu meblowego IKEA na Westbahnhof w Wiedniu. Obie marki, IKEA oraz JO & JOE, łączy wspólna pasja do projektowania, innowacji i zrównoważonego rozwoju. W nowym JO & JOE znajdą się tak zwane pokoje „Wspólne” (EN: „Together” rooms), które przypominają akademiki i oferują miejsce dla kilku osób lub grup turystycznych. Alternatywnie dostępne będą „Twoje” pokoje (EN: „Yours” rooms), dwu- lub trzyosobowe pokoje z łazienką.

Pełna życia przestrzeń, otwarty dom witający świat zewnętrzny, zaprojektowany tak, aby sprostać oczekiwaniom Millenialsów i każdego, kto akceptuje ich podejście do dzielenia się, spontaniczności i doświadczeń… JO & JOE to prawdziwa przestrzeń życiowa o wyjątkowym designie. Dzięki zaskakującej i innowacyjnej koncepcji „Open House”, każdy gospodarz – czy to „Townster” (mieszkaniec lokalny), czy „Tripster” (odkrywca spoza miasta) – jest mile widziany!

Fakty w skrócie:

 • 345 łóżek

 • Restauracja i bar na dachu

 • Zaadaptowane dwa najwyższe piętra w budynku IKEA w Westbahnhof

 • https://www.joandjoe.com/

(Informacja prasowa)

Comments

comments