Pullman Riga Old Town – perła architektoniczna Rygi

Hotel Pullman Riga Old Town otrzymał prestiżową nagrodę Grand-Prix w ramach konkursu „Nagroda Architektury Rygi 2017”. Międzynarodowa kapituła uhonorowała obiekt statuetką w kategorii Najlepsza Realizacja Architektoniczna Łotwy. Uroczysta Gala ogłoszenia wyników odbyła się 2. października 2017 roku. To już drugie bardzo ważne wyróżnienie przyznane hotelowi Pullman Riga Old Town w tym roku. 25 maja w Wilnie obiekt, otrzymał nagrodę dla najlepszego ośrodka turystyki w krajach bałtyckich. 

ARCHITEKTONICZNY OSKAR

Nagroda Architektury Rygi corocznie przyznawana jest hotelom, które odznaczają się nowatorskim konceptem, wyjątkową architekturą i pomysłowym designem. Jurorzy tegorocznego konkursu docenili hotel Pullman Riga Old Town za staranną i efektowną adaptację historycznego budynku pochodzącego z 1789 roku. Developerem projektu jest duża międzynarodowa spółka holdingowa, Wisher Enterprise, a architektami są Robert Valdmanis i Martins Hermansons.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Pullman Riga Old Town

„Cieszymy się z kolejnego, bardzo ważnego dla nas wyróżnienia, zwłaszcza, że realizacja projektu nie należała do najłatwiejszych. W miejscu szpecących niegdyś ruin, powstał atrakcyjny hotel. Za cel postawiliśmy sobie wydobycie walorów zabytkowych murów i detali, które zestawiliśmy w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami – mówi Alexei Abasov (prezes Wisher Enterprise LV)

WYJĄTKOWA ARCHITEKTURA

Hotel Pullman Riga Old Town położony jest w samym sercu starego miasta, w XVIII-wiecznym budynku dawnej stajni barona Münchhausena. Połączony on jest przeszklonym atrium z dwoma nowymi obiektami.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Pullman Riga Old Town

Wnętrza hotelu inspirowane są tematyką jeździecką i nawiązują do lokalnego dziedzictwa. Wystrój dopełnia sztuka współczesna i nowoczesny design. Do dyspozycji gości zostało oddanych 154 przestronnych i nowocześnie urządzonych pokoi, restauracja EQUUS, luksusowe spa i centrum fitness z basenem o długości 19 m, a także 6 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych. Na miejscu znajduje się również salon cygarowy oraz herbaciarnia Tea Deli, w której organizowane są ceremonie parzenia herbaty.

Hotel Pullman Riga Old Town należy do sieci AccorHotels i bierze udział w programie lojalnościowym Le Club AccorHotels.

(Informacja prasowa)

Comments

comments