Skyscanner przygotował 5 TOP inspiracji na tani wyjazd w październiku

Początek roku szkolnego to symboliczne rozpoczęcie sezonu na ukochane przez Polaków city-breaki. Po upałach ani śladu, a ceny biletów lotniczych odczuwalnie spadają. W takich warunkach aż prosi się o mały city-break, nawet przy muzealnej pogodzie. Lwów, Praga, Ateny – między innymi te miasta opłaca się odwiedzić w październiku 2018., nie tylko ze względu na niską cenę – około 100zł w dwie strony, ale i magiczną jesienną aurę!

Zdrojowo i z klasą: Baden-Baden od 80 zł

Miasto wylotu: Warszawa

W ofercie lotniczej do Baden-Baden plusem jest termin – praktycznie w każdy weekend (piątek-niedziela) polecisz tam za ok. 100 zł. Mimo, że miasto kojarzy się z bardziej z luksusowym niż backpackerskim wypoczynkiem, warto wykorzystać możliwość tanich połączeń lotniczych. Miasto słynie z leczniczych term i eleganckiego charakteru. Chłoń XIX-wieczny klimat i podziwiaj domy zdrojowe. Wybierz się na spacer po Starym Mieście.  Odwiedź blisko dwustuletnie kasyno – nie namawiamy do grania, ale możesz budynek podziwiać nawet z zewnątrz. Więcej informacji na temat lotów jest dostępnych tutaj.

Pięknie i tanio: Lwów od 100 zł

Miasto wylotu: Katowice

Lwów to miasto architektonicznie zachwycające, chwytające za serce, z przestrzeniami, które nie są uszyte pod sztampową turystykę oraz klimatycznymi knajpkami. We Lwowie ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu – aura miasta przypomina lata 90’. Piękne monumentalne kamienice, malownicze uliczki, kościoły, cerkwie i starówka – to swoisty “mikroklimat”, któreg nie doświadczy się nigdzie indziej. Październik to dobry moment, aby się tu wybrać. Jesień można podziwiać w ponad 30 rodzajach terenów zielonych, a bilet lotniczy kosztuje ok. stu złotych. Bonusem podróży samolotem jest bliskość lotniska, które mieści się zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Więcej informacji na temat lotów jest dostępnych tutaj.

Piwo i zabytki: Praga od 115 zł

Miasto wylotu: Kraków

Praga ma wiele twarzy – jest szalona jak Tańczący Dom – TUTAJ przeczytasz o nim więcej, romantyczna jak Most Karola, dostojna jak gotycka katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha i wyluzowana jak turysta po kilku kuflach piwa. Tu każdy czuje się jak w domu. Jesień w Pradze to koncerty organowe i smyczkowe – Mozart, Strauss, Bach, Vivaldi ukoją zmysły, a wszystko pod kopułą kościoła. Tętniąca życiem starówka wraz z lokalnymi galeriami z pewnością zwiedzie na pokuszenie fanów sztuki – bywają tu wystawiani Alfons Mucha, Warhol czy Dali. Więcej informacji na temat lotów do Pragi jest dostępnych tutaj.

Boska wycieczka: Ateny od 133 zł

Miasto wylotu: Łódź

Październik to miesiąc, kiedy nie tylko maleje temperatura, ale także ceny lotów. Stolica Grecji to zarówno część kultury (Akropol i cała otoczka mitologiczna i archeologiczna), która ukształtowała współczesną Europę, jak i jedyne w swoim rodzaju greckie tawerny czy murale. Jadąc do Aten poznasz też Greków, ponieważ prawie jedna trzecia z nich mieszka w tej aglomeracji. Więcej informacji na temat lotów do Aten jest tutaj.

Nareszcie urlop: Majorka od 220 zł

Październikowa temperatura na Majorce jest w sam raz na zwiedzanie – ciepło, ale nie gorąco. Śmiało planuj kąpiele zarówno morskie, jak i słoneczne. Należy jednak mieć na uwadze, że może padać, choć wcale nie musi, a posezonowe ceny są faktem i przyciągają jak magnes. Więcej informacji na temat lotów na Majorkę jest dostępnych tutaj.

(Informacja prasowa)

Comments

comments