Skyscanner sprawdził najbardziej popularne wśród Polaków kierunki zimowych podróży

Już za tydzień Polacy tłumnie ruszą na ferie zimowe. Jak co roku, województwa podzielone na grupy rozpoczną przerwę w różnych terminach. Najwcześniejsza tura ruszy już 15 stycznia, a ostatnia miesiąc później, kończąc ferie 25 lutego. Analitycy Skyscanner sprawdzili, które kraje cieszą się największą popularnością, gdzie Polacy spędzą urlop oraz co się zmieniło w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 najchętniej wybieranych kierunków zajęła Tajlandia, która w roku ubiegłym znalazła się na drugiej pozycji, tuż za Stanami Zjednoczonymi. To jednak nie jedyny egzotyczny kraj, w którym Polacy będą wypoczywać. W Europie chętnie odwiedzimy m.in. Hiszpanię, Włochy i Portugalię. Skyscanner przedstawia tegoroczną listę TOP 10 najpopularniejszych kierunków zimowych podróży.

Polacy pokochali Azję Południowo-Wschodnią z Tajlandią na czele, podobnie jak niegdyś Egipt, który od lat wiódł prym w kategorii zorganizowanych podróży. Nie ma się czemu dziwić – zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem tanie loty, rajskie widoki i gwarantowana pogoda w połączeniu z niskimi kosztami pobytu skutecznie nas kuszą. W tym roku Tajlandia znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia, w odróżnieniu od 2017 roku, kiedy zajmowała drugą pozycję, tuż za Stanami Zjednoczonymi. Na drugim miejscu jest Hiszpania, a na trzecim Włochy.

W Azji oprócz Tajlandii Polacy zamierzają udać się na Filipiny. Popularność tego kraju w ciągu 12 miesięcy wzrosła na tyle, że w tegorocznym zestawieniu znalazł się na 8. pozycji i jest jedną z nowości. Podobnie do Tajlandii, na Filipinach w czasie naszej zimy można liczyć na piękną słoneczną pogodę i niski koszt pobytu, który niewątpliwie pozwala czerpać większą radość z uroków podróżowania.

Standardowo, wielu z nas odwiedzi swoich bliskich w Wielkiej Brytanii, która zajęła 4. miejsce w zestawieniu, a także słoneczną Portugalię, w której za sprawą klimatu podzwrotnikowego z odmianą śródziemnomorskiego, w styczniu i lutym możemy liczyć na kilka godzin pełnych słońca i temperaturę powyżej 10 stopni.

Wśród pozostałych kierunków, jakie odwiedzimy znalazły się Stany Zjednoczone, a także alpejskie Niemcy i Francja, idealne dla narciarzy, jak i fanów mniej aktywnego wypoczynku.

Porównanie z 2017 rokiem

Preferencje podróżnicze zmieniają się z roku na rok. Polacy choć przywiązani do tego, co dobre i sprawdzone coraz częściej i chętniej sięgają po nowości. Skyscanner prezentuje listę TOP10 najpopularniejszych kierunków zimowych podróży 2018 i 2017.

TOP 10 w 2018

TOP 10 w 2017

1.

Tajlandia

Stany Zjednoczone

2.

Hiszpania

Tajlandia

3.

Włochy

Włochy

4.

Wielka Brytania

Wielka Brytania

5.

Stany Zjednoczone

Hiszpania

6.

Polska

Francja

7.

Portugalia

Portugalia

8.

Filipiny

Polska

9.

Francja

Malta

10.

Niemcy

Niemcy

(Informacja prasowa)

Comments

comments