Wakacyjne loty we wrześniu dużo tańsze niż w sierpniu! Skyscanner podpowiada dokąd lecieć, by zapłacić jak najmniej.

Sezon wakacyjny trwa. Rzesze turystów i podróżników przemieszczają się w kraju i za granicą, a lotniska tętnią życiem. Podczas gdy jedni oddają się urokom lata, inni na swój urlop nadal czekają i nierzadko wciąż nie wiedzą, gdzie spędzą najbardziej wyczekiwane wolne dni w roku. Skyscanner wziął pod lupę ceny za bilety lotnicze w sierpniu i wrześniu m.in. do 10 najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów. Niektóre kierunki w nadal ciepłym i słonecznym wrześniu cieszą się spektakularnym spadkiem w porównaniu z sierpniem – nawet do 40% mniej niż w sezonie. Lista TOP 10 kierunków Skyscanner podpowie, gdzie najtaniej można polecieć we wrześniu. W zestawieniu znalazła się nie tylko Europa, ale i egzotyczna Azja.

Dla nadal niezdecydowanych, gdzie spędzić tegoroczny urlop Sksycanner przygotował zestawienie kierunków, które we wrześniu kuszą dużo niższą ceną za lot w porównaniu z sierpniem. Wrzesień, choć teoretycznie rozpoczyna jesień, w Polsce coraz częściej okazuje się bardziej udany pogodowo niż sezon wakacyjny, nie mówiąc o Europie Zachodniej czy Południowej, gdzie wysokie temperatury i bezchmurne niebo utrzymują się dużo dłużej.

Dokąd za bilet zapłacimy najmniej?

TOP 10 zestawienia otwierają Szwecja z wynikiem -40% w porównaniu z sierpniem, Wielka Brytania z wynikiem -34% oraz Norwegia z 28% spadkiem, której to urokliwe i niepodbite jeszcze masowo przez turystów plaże wraz z przyjaznym klimatem przyciągają jak magnes.

Dobra wiadomość dla turystów planujących wakacje w Izraelu – bilet lotniczy we wrześniu będzie o ¼ tańszy niż w sierpniu! Niemal porównywalnie tańszy będzie Cypr, który uplasował się na piątym miejscu zestawienia z wynikiem -20%, a także Francja i Ukraina, które odnotowały spadek na poziomie 19%.

Planujący podróż do USA zaoszczędzą do 15% na bilecie lotniczym, a fani Hiszpanii i Tajlandii, których w Polsce nie brakuje zapłacą o 12% mniej niż w szczycie sezonu w sierpniu.

Kanada, która w tegorocznym sezonie znalazła się na liście wakacyjnych hitów i kierunków preferowanych przez Polaków we wrześniu będzie o około 9% tańsza niż w sierpniu.

>>> Rezerwuj bilet lotniczy w promocyjnej cenie na Skyscanner.pl

Pełne zestawienie

LP.

Kierunek

Wrzesień vs Sierpień

1

Szwecja

– 41%

2

Wielka Brytania

– 34%

3

Norwegia

– 28%

4

Izrael

– 24%

5

Cypr

– 20%

6

Francja, Ukraina

– 19%

7

Stany Zjednoczone

– 15%

8

Holandia

– 14%

9

Tajlandia, Hiszpania

– 12%

10

Kanada

– 9%

(Informacja prasowa)

Comments

comments