Skyscanner sprawdził, gdzie Polacy spędzą tegoroczny majowy weekend

Kwiecień w tym roku rozpieszcza miłośników podróży. Zaledwie w dwa tygodnie po świętach Wielkanocy można ponownie pakować walizki i korzystać z kolejnych dni urlopu, udając się w majową podróż już z końcem kwietnia. Wystarczy wziąć 1 dzień wolnego w pracy, aby zaserwować sobie 5-dniowy urlop za miastem, a biorąc 3 dni wolnego w sumie będziemy mieć do dyspozycji niemal 10 dni wakacji. Wraz z początkiem maja Polacy oficjalnie rozpoczną sezon grillowania, działkowania, citybreaków w kraju i za granicą, jak i dłuższych pobytów na miarę prawdziwych wakacji. Bezpłatna wyszukiwarka Skyscanner sprawdziła, dokąd Polacy udadzą się w tym roku, kóre kierunki wybiorą najchętniej i co się zmieniło w tym zakresie od zeszłego roku.

Kraje, które odwiedzimy najchętniej

Wyszukiwarka Skyscanner wzięła pod lupę 10 najchętniej wybieranych kierunków na tegoroczną majówkę, a także przyjrzała się temu, jak ich popularność zmieniła się na przestrzeni ostatniego roku. Jednoznacznie króluje południe Europy z Hiszpanią, Włochami, Portugalią i Grecją na czele. Jeśli chodzi o bardziej odległe miejsca Polacy wybrali Stany Zjednoczone.

Tegoroczna lista TOP 10 wygląda następująco:

  1. Hiszpania

  2. Włochy

  3. Wielka Brytania

  4. Portugalia

  5. Grecja

  6. Francja

  7. Stany Zjednoczone

  8. Holandia

  9. Niemcy

  10. Polska

W tym roku największym wzrostem cieszy się Portugalia z Porto i Lizboną na czele, do której uda się o 1/3 więcej nas niż w ubiegłym roku, a zaraz po niej Stany Zjednoczone, których popularność wzrosła o niemal 20%. Zainteresowanie Hiszpanią, a zwłaszcza Malagą oraz Grecją, a w szczególności Kretą, wzrosło niemal tak samo, kolejno o 16% i 15%. Ostatnim krajem z listy TOP 10 na fali wzrostu są Włochy z Rzymem, z wynikiem 6%. Polacy niezmiennie i wiernie kochają południe Europy za dobrą kuchnię, słoneczną pogodę, piękne widoki, pyszne jedzenie i temperament jej mieszkańców. Jako turyści są tam również bardzo lubiani i goszczeni z wielką sympatią. W takiej Katalonii twórczość wielu polskich artystów, jak choćby Gombrowicza jest znana i doceniana, a na miejscu można znaleźć wiele zabytków i miejsc, związanych z Polską.

Jeśli chodzi o spadki popularności największy odnotowały loty krajowe, które dla odmiany w 2016 roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza Gdańsk i Warszawa. Również Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię i Francję odwiedzi mniej turystów niż w roku ubiegłym.

W kategorii najchętniej odwiedzanych miast największy wzrost popularności na poziomie 72% odnotowała Malaga, a za nią Luqa z wynikiem 44%. Kilkanaście procent mniej turystów niż w ubiegłym roku uda się do Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Jak kupić tani bilet?

Rezerwując bilet lotniczy z odpowiednim wyprzedzeniem można upolować prawdziwe okazje cenowe, mimo, że weekend majowy pod względem atrakcyjności i zainteresowania można by przyrównać niemal do szczytu sezonu turystycznego. Im wcześniej dokonamy rezerwacji tym cena będzie atrakcyjniejsza. Dokonując rezerwacji średnio 55-60 dni przed wylotem, zwłaszcza tym, który przypada na szczyt sezonu bądź moment w roku, cieszący się dużym zainteresowaniem, możemy liczyć na znalezienie naprawdę atrakcyjnej oferty. Osobom, dla których kluczowym kryterium nie jest kierunek podróży, lecz cena polecamy skorzystanie z opcji „wszędzie” dostępnej na stronie Skyscanner.pl. Po wpisaniu w okno wyszukiwania słowa „Wszędzie” i zaznaczeniu interesującego nas czasu podróży otrzymamy listę najtańszych biletów w wybranym przez nas terminie.

(Informacja prasowa)

Comments

comments