Warszawskie hotele sieci Starwood wspierają UNICEF

 

W środę pracownicy hoteli Bristol, Sheraton oraz Westin wyruszyli w specjalny rajd rowerowy, aby wesprzeć projekt Road To Awareness, w ramach którego zbierane są środki na projekty edukacyjne UNICEF-u.

DSC_8453W rajdzie udział wzięło prawie 40. pracowników warszawskich hoteli sieci Starwood oraz reprezentacja z Polskiego Komitetu UNICEF. Celem tej inicjatywy było podkreślenie zaangażowania wszystkich pracowników sieci w pozyskiwanie funduszy, które pozwolą rozpocząć edukację dzieciom w Kamerunie i Nigerii oraz podkreślenie zacieśnienia współpracy pomiędzy lokalnym Komitetem UNICEF oraz polskimi hotelami sieci Starwood.

Road To Awareness” to projekt, który został uruchomiony przez sieć Starwood Hotels & Resorts, aby pomóc dzieciom w rozpoczęciu edukacji. Jest to już szósta edycja kampanii, której celem w tym roku jest pozyskanie 500 000 dolarów na poczet UNICEF-u. Fundusze zebrane w tegorocznej kampanii zostaną przeznaczone na rozwój projektów edukacyjnych w Nigerii i w Kamerunie oraz zapewnią tysiącom dzieci z najbiedniejszych i najbardziej oddalonych regionów tych krajów dostęp do edukacji szkolnej i szanse na lepszą przyszłość.

DSC_8543

W ramach projektu Road To Awareness w Polsce odbyło się już wiele akcji dzięki którym pracownicy hoteli zdołali pozyskać ponad 45 000 złotych.

Starwood oraz UNICEF przeznaczą zebrane pieniądze dla 20 szkół w Nigerii, z czego bezpośrednie korzyści odniesie zgodnie z szacunkami ok. 3 000 dzieci z plemion koczowniczych oraz dla 15 szkół w Kamerunie, dzięki czemu ponad 5 000 dzieci otrzyma dostęp do szkoleń z zakresu czytania, pisania i liczenia. Fundusze zostaną również wykorzystane w celu organizacji akcji zwiększania świadomości na temat znaczenia edukacji szkolnej oraz przeprowadzenia szkoleń 150 nauczycieli.
Aby dowiedzieć się więcej o programie „Road to Awareness”, proszę odwiedzić stronę internetową www.checkoutforchildren.org/road-to-awareness

Informacje o współpracy Starwood oraz UNICEF
Inauguracja programu partnerskiego Check Out for Children w listopadzie 1995 r. w Londynie przez Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Sir Rogera Moore’a była fundamentem długotrwałego partnerstwa pomiędzy UNICEF i Starwood Hotels & Resorts. Dzięki programowi, goście uczestniczących w nim hoteli Starwood w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie mają możliwość dopłacenia 1 $ (lub odpowiednika w lokalnej walucie) do rachunku za pobyt w hotelu jako datku na działalność organizacji UNICEF. Dodatkowo, Starwood oraz UNICEF w 2008 rozpoczęły kampanię zbierania funduszy wśród pracowników o nazwie „Road to Awareness”. W ciągu ostatnich 18 lat, goście hoteli oraz pracownicy Starwood wspólnie zebrali ponad 30 milionów dolarów na rzecz organizacji UNICEF w celu polepszenia warunków życia dzieci wymagających specjalnej opieki na całym świecie oraz zapewnienia dostępu do edukacji. Na początku  roku Starwood wprowadził program Make a Green Choice w ramach którego goście hoteli Starwood na całym świecie mogą zrezygnować z codziennych usług sprzątania. W zamian za zaoszczędzoną wodę i prąd, Starwood oferuje swoim klientom możliwość wpłacenia datku w wysokości 5 dolarów na rzecz projektów UNICEF-u chroniących dzieci przez zmianami klimatycznymi.

Comments

comments