Wizz Air Abu Zabi ogłasza wstępną siatkę połączeń!

Wizz Air Abu Zabi, najnowsza narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ogłosiła dzisiaj umieszczenie w bazie dwóch najnowocześniejszych samolotów typu Airbus A321neo i uruchomienie 6 długo oczekiwanych tras z Abu Zabi od 1 października 2020 roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com i za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ceny rozpoczynają się już od 129 AED **.

Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, właśnie otrzymała status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.

Wysoce wydajny – niskokosztowy model biznesowy Wizz Air Abu Zabi ma na celu zwiększenie popytu na podróże poprzez stymulację rynku, generowanie wzrostu branży turystycznej i usługowej, a także zróżnicowanie gospodarki Abu Zabi.

Z flotą składającą się z samolotów typu Airbus A321neo, Wizz Air Abu Zabi będzie mieć najniższy ślad środowiskowy i najniższe koszty utrzymania bazy wśród swoich konkurentów w regionie. Pierwsza siatka tras zawiera: Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań. 

Dzisiejsze ogłoszenie zwiększy roczną przepustowość o 350 000 miejsc do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, 4 dodatkowe ultranowoczesne samoloty Airbus A321neo będę umieszczone w bazie w pierwszych sześciu miesiącach działalności. Siatka tras zaplanowana dla tych samolotów zostanie ogłoszona we właściwym czasie.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży, linia uruchamia również arabską stronę internetową i arabską aplikację mobilną, aby umożliwić swoim pasażerom mówiącym w języku arabskim, łatwe wyszukiwanie i rezerwację biletów online.

Wdrożenie dodatkowych procedur w zakresie higieny to wyraz troski linii o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z ABU ZABI

Nowe trasy Częstotliwość Data rozpoczęcia Ceny od**
Abu Zabi – Kutaisi czwartek, niedziela 1 października 2020 129 AED
Abu Zabi – Odessa czwartek, niedziela 1 października 2020 129 AED
Abu Zabi – Aleksandria poniedziałek, środa, piątek 2 października 2020 129 AED
Abu Zabi – Ateny poniedziałek, środa, piątek 2 października 2020 129 AED
Abu Zabi –  Larnaka wtorek, sobota 3 października 2020 129 AED
Abu Zabi – Erywań wtorek, sobota 3 października 2020 129 AED

József Váradi, członek zarządu Wizz Air Abu Dhabi i prezes Wizz Air Group skomentował: – Cieszę się, że mogę ogłosić pierwszą siatkę połączeń Wizz Air Abu Dhabi i ponownie potwierdzić rozpoczęcie operacji od 1 października. To ogłoszenie jest pierwszym etapem długo oczekiwanej podróży. Z zaangażowaniem rozwijamy się w Abu Zabi, a dzięki naszej ofercie podróżowanie jest możliwie w przystępnych cenach.  Doceniamy wsparcie udzielone przez rząd, powiązane z nim organizacje i naszych lokalnych partnerów biznesowych. Nasz nowoczesny Airbus A321neo, dzięki ulepszonym środkom ochrony, zapewni pasażerom możliwie najlepsze warunki sanitarne. Flota Wizz Air jest najmłodsza i najbardziej wydajna ekonomicznie. Dzięki temu Wizz Air ma  najniższe koszty operacyjne i produkuje najmniejszy ślad środowiskowy. Jestem przekonany, że Wizz Air  wywrze głęboki wpływ na rozwój gospodarki i turystyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Shareef Al Hashmi, prezes Abu Dhabi Airports, powiedział: – Z radością witamy Wizz Air Abu Dhabi w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Pojawienie się nowej linii lotniczej oznacza wzrost liczby połączeń i miejsc, do których można dotrzeć przez Abu Zabi – to jednocześnie wyraz naszego zaangażowania w ulepszanie oferty i stawianie naszych klientów na pierwszym miejscu. Oprócz wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na naszych lotniskach, podjęliśmy szereg strategicznych inwestycji, dzięki którym Międzynarodowe Lotnisko Abu Zabi jest najlepszym wyborem w regionie dla linii lotniczych z całego świata. Czekamy na pasażerów odlatujących i przylatujących pierwszymi lotami Wizz Air Abu Dhabi.

Comments

comments