Wizz Air informuje o przedłużeniu zakazu lotów

Tania linia lotnicza Wizz Air informuje, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista Państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski, pozostaje bez zmian. 

Oznacza to, że zgodnie z ogłoszonym wczoraj rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, przynajmniej do 28 lipca br. z i do Polski nie będzie można realizować połączeń do Portugalii i Szwecji. Wizz Air odwołuje zatem wszystkie loty do Portugalii, Szwecji a także do Izraela gdzie obowiązuje zakaz wjazdu dla obywateli spoza kraju.

Od 17 czerwca br. Wizz Aie wznowił loty  z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej, a także do krajów EFTA ( m.in. Islandia, Norwegia, Szwajcaria). Obecnie w siatce połączeń WIZZ z Polski dostępne są połączenia do najbardziej popularnych krajów jak m.in.: Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Gruzja, Islandia, Ukraina, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania czy Hiszpania. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Wizz Air informuje, że wdrożenie dodatkowych procedur w zakresie higieny to wyraz troski linii o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Przypominamy, że bilety na wszystkie loty WIZZ dostępne są na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ.

(Informacja prasowa)

Comments

comments