Wizz Air informuje o przedłużeniu zakazu lotów

Wizz Air Antibes Nicea

Tania linia lotnicza Wizz Air informuje, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista Państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana.

Rozporządzenie zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Portugalii, Szwecji, Czarnogóry oraz Luksemburga. Oznacza to, że przynajmniej do 11 sierpnia br. do Polski nie będzie można realizować połączeń z Portugalii, Szwecji, Czarnogóry i Luksemburga. Wizz Air odwołuje zatem wszystkie loty z Portugalii, Szwecji i Czarnogóry.

Od połowy czerwca br. Wizz Aie wznowił loty z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej, a także do krajów EFTA ( m.in. Islandia, Norwegia, Szwajcaria). Obecnie w siatce połączeń WIZZ z Polski dostępne są połączenia do najbardziej popularnych krajów jak m.in.: Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Gruzja, Islandia, Ukraina, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania czy Hiszpania. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Wizz Air informuje, że wdrożenie dodatkowych procedur w zakresie higieny to wyraz troski linii o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Przypominamy, że bilety na wszystkie loty WIZZ dostępne są na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ.

(Informacja prasowa)

Comments

comments