ibis Styles Szczecin Stare Miasto uroczyście otwarty

ibis Styles Szczecin Stare Miasto to najnowszy obiekt na hotelowej mapie Szczecina. Pierwszych gości przyjął w lipcu br. a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w zeszły czwartek, czyli 22 września. Miałem przyjemność uczestniczyć w tej uroczystości dzięki zaproszeniu grupy hotelowej Accor.

Hotel zlokalizowany jest w sercu Starego Miasta i oferuje gościom 161 stylowych, różnorodnych pokoi oraz wnętrza zaprojektowane zgodnie z motywem przewodnim, jakim jest cyrk i świat dziecięcych marzeń. Chyba każda z osób myślących o cyrku w hotelu przyznaje zgodnie, że to dość odważna koncepcja. I trzeba się z tym zgodzić. Dbałość o detale, kolorystyka, ozdobniki, ubiór pracowników – wszystko tworzy jedną całość – po wejściu do wnętrza można mówić o efekcie wow. Oczywiście nie wszystkim musi się podobać ten motyw przewodni, ale marka ibis Styles wyróżnia się nieszablonowymi, czasem odważnymi projektami, które nie muszą nawiązywać niczym do miasta, w którym dany hotel się znajduje.

>>> Sprawdź ofertę hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto

To wyjątkowe miejsce, jakiego nie było do tej pory w Szczecinie – podkreśla Helena Pinkowska, dyrektor hotelu.

W gali otwarcia wzięli udział z przedstawiciele firm Accor, AccorInvest, ludzie zaangażowani w ten projekt oraz zaproszeni goście. W ten wieczór Stare Miasto w Szczecinie zmieniło się na chwilę w cyrkową arenę, pełną sztuczek, pokazów i atrakcji rodem ze świata magii, a całość uświetnił koncert Reni Jusis. Wydarzenie poprowadził znany prezenter telewizyjny Mateusz Szymkowiak.

ibis Styles słynie z kreatywnego designu i unikalnych motywów przewodnich gwarantujących wyjątkowe doświadczenia z każdego pobytu. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kreatywny świat marki wszystkim osobom odwiedzającym Szczecin. Wierzymy, że podobnie jak inne obiekty ibis Styles, nowy hotel podbije serca nie tylko turystów, ale i mieszkańców Szczecina – podkreśla Ewa Bluhm, VP Operations Accor.

To już trzeci hotel sieci Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, w Szczecinie. Inwestorem obiektu jest AccorInvest, lider inwestycji hotelowych w Europie.

AccorInvest, który jest właścicielem Orbisu, to inwestor, właściciel i operator hotelowy z prawie 800 hotelami zlokalizowanymi w 27 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Nowe otwarcie we współpracy z Grupą Accor potwierdza nasze silne partnerstwo i ścieżkę wzrostu, wyznaczając tym samym kolejny krok w kierunku rozwoju i dalszego umacniania czołowej pozycji AccorInvest w Europie. Jestem przekonany, że dzięki centralnej lokalizacji na Starym Mieście, wyjątkowemu charakterowi i doskonałej jakości świadczonych usług, pierwszy ibis Styles w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim wniesie nową jakość na rynek hotelowy w Polsce oraz spełni oczekiwania gości zarówno biznesowych, jak i turystycznych. Cieszymy się, że mogliśmy wpisać się w zabytkową i historyczną przestrzeń Podzamcza w Szczecinie. – komentuje Dominik Sołtysik, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.

Wystrój hotelu utrzymany w wiodących barwach czerwieni z niebieskimi akcentami, bieli i czerni na pierwszy rzut oka przywołuje stylistykę cyrkowych wnętrz. Całość dopełniają artystyczne czcionki, oświetlenie i wykorzystanie współgrających ze sobą geometrycznych kształtów oraz form. Motyw przewodni hotelu przewija się na każdym kroku pobytu gości – od samego wejścia, przez recepcję, przestrzenie wspólne po aranżacje pięter i pokoi. Co więcej, w cyrkowym stylu utrzymane są także karty gości czy menu restauracji Winestone. Jednym z charakterystycznych elementów w lobby jest oryginalny cyrkowy monocykl.

Inspirując się światem marki ibis Styles, która zaprasza gości do odkrywania storytellingu hotelu, naszym celem było przygotowanie wnętrz opowiadających spójną historię. Dzięki temu każdy z gości, już przekraczając próg budynku, staje się bohaterem jego opowieści. Cyrk jest motywem, który nawiązuje do dziecięcych marzeń i fantazji. To miejsce magiczne, w którym wszystko jest możliwe – i taka wizja przyświecała nam w projektowaniu najmniejszego detalu wystroju hotelu. Jesteśmy dumni z końcowego efektu – komentuje Rafał Setlak z Pracowni Architektonicznej Detal, odpowiedzialnej za projekt wnętrz hotelu.

>>> Sprawdź ofertę hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto

Fantazyjna sceneria, niecodzienne formy, odważne połączenia stylistyczne i oryginalne dodatki sprawiają, że wystrój hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto oczaruje każdego gościa. Do dyspozycji odwiedzających nowy obiekt jest patio, restauracja Winestone, Winebar oraz przestrzeń biznesowa licząca 4 przestronne sale konferencyjne. Nie zabrakło także udogodnień dla rodzin z dziećmi i fanów aktywnego odpoczynku.

Wszystkich gości odwiedzających nasz hotel zapraszamy do podróży w świat dziecięcych marzeń ukrytych w cyrkowej przygodzie i magii, jaka się z nią wiąże. Chcemy, by każdy już na samym początku pobytu poczuł pozytywną atmosferę radosnej zabawy, kreatywności i swobody. Wierzymy, że połączenie oryginalnego wystroju z doskonałą obsługą i ofertą będzie nietuzinkową propozycją, która zdobędzie serca wszystkich gości przyjeżdżających do Szczecina i na długo zapadnie im w pamięć – dodaje Helena Pinkowska, dyrektor hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto.

Pierwszy hotel ibis Styles w Szczecinie znajduje się w samym sercu historycznej części Starego Miasta. Bliskie sąsiedztwo głównych atrakcji turystycznych oraz dogodna lokalizacja sprawiają, że to idealny punkt dla wszystkich odwiedzających Pomorze Zachodnie. Projekt bryły budynku przygotowało Federacyjne Biuro Architektoniczne. Hotel spełnia wymagania budownictwa ekologicznego, a inwestycja została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacji BREEAM.

>>> Sprawdź ofertę hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto

Kilka zdjęć z hotelu

(Paweł Jakubowski, informacja prasowa)

Comments

comments