Nowe karty win w hotelach Mercure, Novotel i ibis

12 lipca w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto odbyło się Wine Selection 2018 – wyjątkowe spotkanie degustacyjne win z całego świata. Grupa Hotelowa Orbis i jej partner strategiczny AccorHotels wraz z licznie przybyłymi gośćmi wybrali wina dla trzech sieci hoteli: Mercure, Novotel oraz ibis.

Gości powitała Dyrektor hotelu Sylwia Gadomska, a w świat sommelierski wtajemniczył ich Adam Uradziński, Manager Restauracji Winestone w Mercure Gdańsk Stare Miasto. Uczestnicy degustacji zasiedli przy 10-osobowych stołach, nad którymi pieczę sprawował sommelier z restauracji Winestone, z certyfikatem I lub II stopnia WSET (Wine Spirit Education Trust). Do każdego stołu zostały przydzielone losowo wina do testowania, które serwowano kolejno szczepami. Trunki podzielone były na 4 kategorie: lekkie, owocowe, wyważone i pełne oraz według klasyfikacji koloru na: białe, różowe, czerwone. Przy każdym stole goście mieli okazję spróbować około 35 win na zasadach ślepego testu.

W temat pasji jedzenia wprowadził gości Paweł Anders, Winestone Project Director. Degustacji win towarzyszyły wyśmienite potrawy od lokalnych dostawców, m.in. wybór serów regionalnych z serowarni Bury Miś oraz wędzone ryby bałtyckie prosto od rybaków.

Należy podkreślić dwa aspekty degustacji w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Jej transparentność i regionalny charakter. Wszystkie wina zostały pomieszane a etykiety butelek zakryte. Goście przeprowadzali degustację na zasadach tzw. ślepego testu smaku (blind taste test). Lokalna społeczność nas nie zawiodła i przybyła licznie. W czasie spotkania wytypowaliśmy 25 win dla restauracji Winestone, 6 dla sieci Novotel, oraz 4 wina dla rodziny ibis. – mówi Paweł Anders, Winestone Project Director.

Podczas Wine Selection 2018 degustowano około 300 win z całego świata. Wybrano wina do kart do restauracji: Winestone (Mercure), NOVO Square (Novotel) oraz i-Burger (ibis family). Karty win będą obowiązywać od 1 października 2018 r. przez kolejny rok, czyli aż do kolejnego eventu Wine Selection, który za rok odbędzie się w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, w którym mieści się restauracja Winestone. Koncept Winestone jest nowatorskim pomysłem restauracyjnym opracowanym przez Orbis w hotelach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Już 16 takich lokali działa w hotelach Mercure i Novotel w tej części Europy. Koncepcja Winestone oparta jest na dwóch elementach: kolekcji win (wine), wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów oraz dań podawanych na „les planches” – kamiennych deskach (stone) rodem z francuskich restauracji.

(Informacja prasowa)

Comments

comments