Nowe połączenie Lufthansy! Katowice-Monachium!

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa uruchomi 27 marca 2018 roku połączenie między Katowicami a Monachium!

Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów:
90-miejscowym CRJ-900 lub 168-miejscowym Airbusem A320.

Rozkład lotów na nowej trasie prezentuje się następująco:

Rejs LH1608 | wylot z Monachium o godz. 09:05 | przylot do Katowic o godz. 10:25
Rejs LH1609 | wylot z Katowic o godz. 11:00 | przylot do Monachium o godz. 12:20

Połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem, która była pierwszym, regularnym międzynarodowym połączeniem sieciowym otwartym z pyrzowickiego lotniska.

>>> Rezerwuj bilet lotniczy z na stronie Lufthansa.com

Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. Konsekwentnie zabiegaliśmy o to, żeby ten kierunek pojawił się w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Cieszymy się, że nasze działania zakończyły się sukcesem. Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej, ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic.” – mówi Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Bardzo cieszymy się z umacniania naszej pozycji w Katowicach, szczególnie w 25. rocznicę naszej obecności w Katowicach.” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce. „Dalszy rozwój Lufthansy na Śląsku pokazuje, że nasze ciągłe inwestycje w produkty i usługi opłacają się i nasi klienci doceniają te wysiłki. Wprowadzając połączenie do Monachium, rozszerzamy naszą ofertę i umacniamy naszą pozycję w roli najważniejszego przewoźnika sieciowego. Zwiększenie obecności w Katowicach to uznanie dla nieustannego potencjału rozwojowego tego regionu i tysięcy klientów korporacyjnych, którzy polegają na naszych usługach rozwijając swoje przedsiębiorstwa za granicą” – dodał.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut.

Katowice Airport należy do grona największych polski portów regionalnych. W 2017 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzysta rekordowe ok. 3,88 mln pasażerów. W szczycie sezonu 2018 z Pyrzowic oferowanych będzie ponad 120 kierunków i prognozowane jest obsłużenie kilkuset tysięcy pasażerów więcej niż w 2017 roku.

>>> Rezerwuj bilet lotniczy z na stronie Lufthansa.com

Lufthansa wierzy w potencjał biznesowy oferowany przez region. Oferując Partner Plus Benefit, dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. W Polsce w programie Partner Plus Benefit bierze udział łącznie ok. 8 tysięcy firm.

(Informacja prasowa)

Comments

comments