Od dzisiaj polecimy LOTem z Krakowa do Budapesztu

Kraków - Budapeszt LOT

LOT stawia na Kraków. Od dzisiaj pasażerowie latają ze stolicy Małopolski do Budapesztu. Od lipca przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów z Krakowa do Chicago.

Pierwszy samolot z Krakowa do Budapesztu wystartował dziś o godz. 7:55. Rozkładowy czas przelotu to 1 godz. 5 minut. Rejs powrotny z Budapesztu do Krakowa zaplanowany jest na 9:35. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, na trasie Budapeszt-Kraków do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów w tygodniu: we wszystkie dni oprócz czwartków. Loty odbywają się na pokładzie samolotu Bombardier Q400, który posiada 78 foteli w trzech klasach podróży.

– Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Budapesztem jest dla nas ważne. Węgier, który planuje podróż do Polski w pierwszej kolejności pomyśli o miejscu szczególnym – Krakowie, a następnie o Zakopanem i innych atrakcyjnych miejscach w Małopolsce. Dzisiejsza inauguracja rozszerza także możliwość współpracy turystycznej i gospodarczej pomiędzy Węgrami a Polską – powiedziała dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Republiki Węgierskiej.

Kraków - Budapeszt LOT

– Pod względem liczby pasażerów Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce i pierwszym w regionach. W ciagu ostatnich miesięcy konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu. W miarę pojawiających się możliwości biznesowych i coraz większej dostępności floty wykorzystujemy rosnący potencjał połączeń portów regionalnych, w tym Krakowa – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

– Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń LOT w Krakowie. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Budapesztu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży lotniczej między Krakowem a Budapesztem, co znacząco poprawi komfort podróżowania naszych pasażerów na Węgry – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport

Połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu cztery, a do Chicago O’Hare dwa razy w tygodniu. Uruchomienie nowego połączenia do Budapesztu to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska w Krakowie. Zgodnie z zapowiedziami, LOT zwiększa częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz w tygodniu (z Chicago do Krakowa w niedzielę, a z powrotem w poniedziałek).

Kraków - Budapeszt LOT

– Już od lipca pasażerowie będą mogli korzystać z lotów do Chicago dwa razy w tygodniu. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą efekty. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów tym połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami. Dzisiejsza inauguracja połączenia do Budapesztu i drugi rejs w tygodniu do Chicago potwierdzają atrakcyjność Małopolski i Krakowa – dodaje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

>>> Kup bilet lotniczy do na stronie www.lot.com.

Od 2 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość. Z Chicago samolot będzie startował w czwarek o 17:25, a lądował o 9:35 następnego dnia. Z Krakowa pasażerowie wystartują w piątek o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to ok. 9 godz. 10 min.

Nowe połączenie Kraków-Budapeszt, większa liczba rejsów między Krakowem a Chicago i loty Budapeszt-Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to pasażerom podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia (w pozostałe dni LOT oferuje dla pasażerów dogodne połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie).

Kraków - Budapeszt LOT

Każdy z rejsów między Krakowem i Chicago będzie obsługiwany samolotem Boeing 787-8 Dreamliner. Samolot zabiera na pokład 252 pasażerów. W kabinie znajduje się 18 rozkładanych do płaskiego łóżka foteli klasy biznes, 21 szerokich i rozkładanych siedzeń klasy ekonomicznej premium i 213 wygodnych foteli klasy ekonomicznej.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w ciągu roku. W przyszłym roku przewoźnik planuje przekroczyć 10 mln przewiezionych pasażerów rocznie.

Bilety LOT-u na ww. połączenia są dostępne w sprzedaży m.in. za pośrednictwem strony przewoźnika www.lot.com.

(Informacja prasowa, foto: Kraków Airport)

Comments

comments