Pierwszy hotel butikowej marki MGallery by Sofitel w Bułgarii zostanie otwarty w Płowdiw w 2019 roku!

Orbis S.A. – partner grupy AccorHotels w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej podpisał umowę franczyzową dotyczącą hotelu marki MGallery by Sofitel w mieście Płowdiw. Grupa Orbis jest już obecna w Bułgarii z hotelami ibis i Novotel w Sofii.

MGallery by Sofitel w Płowdiw zaoferuje 60 pokoi i apartamentów, strefę wellness i spa oraz zaplecze konferencyjne. Hotel jest w trakcie rozbudowy istniejącego budynku, w którym dawniej mieściło się kultowe centrum handlowe i w którym działa Torro Grande – najmodniejsza restauracja w mieście. Hotel MGallery by Sofitel w Płowdiw wprowadzi do Bułgarii zupełnie nowy segment hotelowy – luksusowe butikowe hotele. Aranżację i wystrój wszystkich wnętrz powierzono jednej z najszybciej rozwijających się i najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych – S+S, laureatowi konkursu Designers 2018 organizowanego przez The Gold Key Awards w Nowym Jorku.

>>> Rezerwuj nocleg na stronie AccorHotels.com

Zarówno lokalizacja, jak i architektura tego hotelu będzie wyjątkowa, ponieważ jesteśmy pasjonatami designu i nie ukrywamy, że naszą ambicją jest przekształcenie tego historycznego budynku w Płowdiw w niezwykły hotel. Marka MGallery doskonale pasuje do naszych planów, ponieważ oferuje powiązanie z silną, znaną na całym świecie luksusową siecią z jednoczesnym utrzymaniem lokalnego, butikowego stylu, dając tym samym jednemu z najstarszych miast na świecie kolejne miejsce na hotelowej mapie”wyjaśnia Boyko Kachulev, właściciel hotelu.

Przyszły hotel MGallery w Płowdiw jest zlokalizowany w centrum miasta, w pobliżu malowniczej Starówki i w niedalekiej odległości od najważniejszych obiektów kultury w mieście. Płowdiw jest nie tylko jednym z najbardziej dynamicznych centrów gospodarczych w Bułgarii, ale także destynacją turystyczną z dziedzictwem kulturowym sięgającym czasów Cesarstwa Rzymskiego. Przyszły hotel znajduje się w odległości 20 minut jazdy samochodem od międzynarodowego portu lotniczego oraz w pobliżu dworca kolejowego.

Bułgaria, podobnie jak region Europy Południowo-Wschodniej, jest obiecującym rynkiem dla hotelarzy, ponieważ zapewnia nową ofertę zarówno osobom podróżującym służbowo, jak i w celach wypoczynkowo-rekreacyjnych. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez lokalnego inwestora, który miał odwagę i ambicję stworzenia hotelu MGallery w mieście Płowdiw. W pełni wspieramy ten projekt, ponieważ to miejsce, to miasto zasługuje na obecność luskusowej marki hotelowej”wyjaśnia Frank Reul, Dyrektor ds. Rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej.
W kolekcji 90 unikalnych hoteli butikowych na całym świecie, każdy hotel MGallery opowiada historię inspirowaną danym miejscem. Hotele MGallery to miejsca, w których Goście mogą poczuć się wyjątkowo i ekskluzywnie. Każdy hotel oferuje oryginalny styl i jest mocno zakorzeniony w historii danego miasta. Spersonalizowana obsługa realizowana jest z najwyższą uwagą i dbałością o szczegóły.

>>> Rezerwuj nocleg na stronie AccorHotels.com

Otoczony siedmioma wzgórzami Płowdiw jest drugim co do wielkości miastem Bułgarii, Europejską Stolicą Kultury w 2019 r. oraz celem podróży koneserów win i miłośników dobrej kuchni.

Dzięki pobytom w niepowtarzalnych hotelach marki MGallery, Goście spędzają niezwykłe i inspirujące chwile, które pozostają w pamięci na całe życie. Do znanych nieruchomości w kolekcji MGallery należą Hotel Molitor Paris, INK Hotel Amsterdam, Queens Hotel Cheltenham w Anglii, Hotel Santa Teresa w Rio de Janeiro, Hotel Lindrum Melbourne w Australii, Muse Bangkok Langsuan w Tajlandii oraz Hotel des Arts Saigon w Wietnamie oraz wiele innych.

(Informacja prasowa)

Comments

comments