Ponad pół miliona złotych z licytacji dań szefów kuchni oraz kulinarnych niespodzianek

W sobotę, 4 października br. w hotelu Sheraton w Warszawie już po raz szósty odbyła się charytatywna kolacja Fundacji ORIMARI i sieci Starwood Hotels & Resorts „SMAKI DOBRA”.

Orimari_488


Z licytacji wyjątkowych dań, przygotowywanych przez szefów kuchni sześciu pięciogwiazdkowych hoteli (Bristol, Westin, Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie) oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Fundację ORIMARI udało się w tym roku uzyskać aż 517.000 zł! Dodatkowo sprzęt medyczny o wartości 40.000 zł przekazała firma PROMED SA. Rekordową kwotę 120.000 zł osiągnęła licytacja kolacji z Sealem dla 6 osób.

Wśród dań przygotowanych przez szefów kuchni najwyższą kwotę osiągnął talerz sushi i maki z homarem, langustą, kawiorem i dużymi krewetkami, który został wylicytowany
za 27 000 zł.

Łączny dochód z imprezy wyniósł 557.000 zł! Z tej kwoty 60.000 zł zostanie przeznaczone na projekt Road To Awareness sieci Starwood Hotels & Resorts i UNICEF, które wspomogą budowę systemów do uzdatniania wody w Somalii, a 497.000 zł – na zakup sprzętu medycznego dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Imprezę w wyjątkowy sposób poprowadzili, zaprzyjaźnieni z Fundacją ORIMARI, Kinga Rusin i Piotr Gąsowski, a licytację, tradycyjnie już – Dorota Wellman i Piotr Gąsowski.

Na wydarzeniu pojawiło się wielu znakomitych gości, a wśród nich m.in.: Halinka Mlynkova z Leszkiem Wronką i Piotr Rubik z żoną.

Sponsorami tego wyjątkowego wieczoru byli: Nivette Luxury Cars, Ferrero, Bank Berenberg Schweiz a partnerami – Dom Aukcyjny Polswiss Art., Rzetelna Firma oraz Mielżyński Wines Spirits Specialities i J.A. Baczewski.

Patroni medialni: VUMag.pl, Kikimora.

Łącznie w ciągu sześciu edycji kolacji „SMAKI DOBRA” Fundacja ORIMARI oraz sieć Starwood Hotels & Resorts zebrała 3 miliony 034 tysiące zł na sprzęt medyczny dla szpitalnych oddziałów dziecięcych w całej Polsce.

Fundacja ORIMARI działa od 2006 roku. Nie tylko wspomaga dziecięce szpitale na terenie całej Polski, przekazując najbardziej potrzebny sprzęt medyczny, ale współpracuje także z domami dziecka i finansuje programy rehabilitacyjne dla dzieci z rodzin zastępczych. Od 2008 roku prowadzi kampanię „Kochasz, Chronisz, Zapobiegasz – BADAJ SWOJE DZIECKO” na rzecz profilaktyki chorób u dzieci.

(Informacja prasowa)

Comments

comments