Skyscanner sprawdził nowe połączenia lotnicze z Polski, które zostaną uruchomione w 2018 roku

Bezpłatna wyszukiwarka lotów Skyscanner sprawdziła, dokąd polscy podróżni będą mogli udać się w tym roku z rodzimych portów lotniczych na planowany urlop. Siatka nowych połączeń rozwija się bardzo dynamicznie i kusi lotami w promocyjnych cenach. Przewoźnicy w odpowiedzi na duże zainteresowanie już istniejącymi połączeniami uruchamiają dodatkowe loty na tej samej trasie, by odpowiedzieć na rosnący popyt. Dodatkowo, wprowadzane są coraz to nowsze udogodnienia dla pasażerów, jak choćby tunel-akwarium do weryfikacji tożsamości czy wifi, które będzie oferowane na pokładach samolotów, również przez polski LOT. Skyscanner prezentuje najciekawsze rozwiązania i połączenia lotnicze, w tym z Dubajem, Singapurem czy Tel Awiwem, przygotowane dla podróżujących w 2018 roku.

WIFI

Wedle rankingu AirlineRatings.com najlepszą linią lotniczą w 2018 roku będzie Air New Zealand i to ta linia będzie wyznaczała trendy. Wśród kryteriów oceny znalazła się m.in. nowoczesna flota, jak również innowacje pokładowe przygotowane dla pasażerów. Wygląda na to, że PLL LOT idzie w ślad za najlepszymi, ponieważ w tym roku nasz polski przewoźnik w drugiej połowie roku wprowadza usługę wifi w lotach transkontynentalnych, a także europejskich. Będzie ona dostępna w nowych Boeingach 737 Max 8, jak również wybranych Dreamlinerach. Usługa będzie płatna, a jej koszt wahał się od 3-12 EURO za lot. Co więcej, LOT uruchamia nowe połączenie z Warszawy do Singapuru – pierwszy lot przewidziano na 15 maja, ale bilety już są dostępne w sprzedaży.

Weryfikacja tożsamości

Jednym z trendów technologicznych, który z pewnością będzie się rozwijał w tym roku, będzie biometryczna weryfikacja tożsamości. Pasażerowie podróżujący do Dubaju będą mogli jej doświadczyć na własnej skórze – to właśnie w Dubaju lokalne lotnisko będzie sprawdzało podróżujących w wirtualnym tunelu wyposażonym w 80 kamer skanujących twarz oraz weryfikujących dane biometryczne. Tunel kształtem przypomina akwarium, z kolei pływające w nim wirtualne ryby wskazują kolejne etapy drogi poddawanym weryfikacji pasażerom.

Dobra wiadomość dla podróżujących do Emiratów Arabskich. W kwietniu b.r. linia Flydubai otwiera nowe, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Dubaju, a loty będą odbywały się codziennie.

Bezpieczeństwo bagażu

Trójwymiarowa tomografia komputerowa (CT) do prześwietlania bagażu choć jest dostępna od 10 lat nie wszędzie się ją stosuje. W tym roku udoskonalona o jeszcze szybsze, mniejsze i bardziej precyzyjne urządzenia będzie wypierać dotąd stosowane systemy rentgenowskie, prześwietlające bagaż.

Nowe połączenia lotnicze

Połączenia lotnicze na mapie Polski wyglądają coraz ciekawiej, a rok 2018 przyniesie kilka niespodzianek. Coraz prężniej rozwijają się regionalne lotniska, które zwiększają liczbę aktualnych, cieszących się największą popularnością lotów, a także wprowadzają nowe.

Wśród najciekawszych nowych połączeń czeka na nas lot z Warszawy do Singapuru z LOTem. Polskie linie lotnicze inwestują w siatkę połączeń z regionem Azji Południowo-Wschodniej, a Singapur to jeden z najważniejszych portów, z którego łatwo przedostać się do krajów, coraz częściej wybieranych przez Polaków, jak Tajlandia, Malezja, Wietnam czy Filipiny, a także Australia i Nowa Zelandia. Zainteresowani już mogą kupować bilety, a pierwszy lot zaplanowany jest na 15 maja. Również w maju LOT uruchamia dwa nowe bezpośrednie połączenia z Norymbergą – jednym z największych portów przesiadkowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz z Kownem – to już trzecie litewskie miasto oprócz Wilna i Połągi do którego polecimy na pokładzie LOTu. Polski przewoźnik dodatkowo zwiększy częstotliwość na trasie Warszawa-Tokio (do 5 razy w tygodniu) oraz Warszawa-Los Angeles (do 6 razy w tygodniu).

Na pokładzie Ukraine International Airlines już można dostać się z Krakowa do Kijowa. Loty odbywają się sześć razy w tygodniu, a od 8 stycznia będzie to siedem rejsów tygodniowo. Nowe połączenie umożliwi możliwość przelotu przez Kijów do Kolombo, Pekinu, Erywania, Tbilisi, New Dehli czy Toronto.

Ryanair w 2018 roku zaplanował liczne połączenia z południem Europy, głównie z Poznania oraz Modlina. Będzie można polecieć m.in. do Mediolanu Bergamo, Rimini i Pescary.

Z kolei Wizz Air wiosną 2018 roku przewiduje 10 nowych połączeń z Warszawy, Gdańska, Poznania oraz Katowic. W marcu 2018 roku rozpoczną się regularne loty do Lwowa z Katowic i Gdańska, w maju polecimy z Poznania do Dortmundu, a w czerwcu przewoźnik uruchomi loty z Katowic do m.in. Porto, Monachium Memmingen, Charkowa, Malagi, Faro i Podgoricy. Do Podgoricy będą mogli dotrzeć również pasażerowie z Warszawy.

Wybrane nowe połączenia lotnicze w Polsce w 2018 roku

Trasa

Linie

Kiedy?

Jak często?

Kraków- Dubaj

Flydubai

Od 8 kwietnia 2018

Codziennie

Warszawa – Singapur

LOT

Od 15 maja 2018

3 razy w tygodniu, od 1 lipca 4 razy w tygodniu

Poznań – Mediolan Bergamo

Ryanair

Od marca 2018

2 razy w tygodniu

Warszawa Modlin- Rimini

Ryanair

Od marca 2018

2 razy w tygodniu

Warszawa Modlin- Pescara

Ryanair

Od marca 2018

2 razy w tygodniu

Warszawa- Kowno

LOT

Od maja 2018

Codziennie, oprócz sobót

Warszawa- Norymberga

LOT

Od 7 maja 2018

Od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, w soboty i niedziele po jednym rejsie

Katowice- Porto

Wizz Air

Od 22 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Katowice- Monachium Memmingen

Wizz Air

Od 20 czerwca 2018

4 razy w tygodniu

Katowice- Lwów

Wizz Air

Od 26 marca 2018

2 razy w tygodniu

Od 20 czerwca 4 razy w tygodniu

Katowice- Charków

Wizz Air

Od 20 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Katowice- Malaga

Wizz Air

Od 17 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Katowice- Faro

Wizz Air

Od 16 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Katowice- Podgorica

Wizz Air

Od 18 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Warszawa- Podgorica

Wizz Air

Od 18 czerwca 2018

2 razy w tygodniu

Gdańsk- Lwów

Wizz Air

Od 26 marca 2018

2 razy w tygodniu

Poznań- Dortmund

Wizz Air

Od 20 maja 2018

4 razy w tygodniu

Kraków- Kijów

Ukraine International Airlines

Od 26 grudnia 2017

6 razy w tygodniu do 7 stycznia 2018 roku, 7 razy w tygodniu od 8 stycznia

Rzeszów- Nowy Jork Newark

LOT

Od 29 kwietnia 2018

1 raz w tygodniu

Rzeszów- Tel Awiw

LOT

Od 9 marca

1 raz w tygodniu

Warszawa- Oslo

LOT

Od 25 marca 2018

2 razy dziennie/ 12 dni w tygodniu

Poznań- Reykiawik

Wizz Air

Od 31 marca 2018

3 razy w tygodniu

Warszawa- Bordeaux

Wizz Air

Od 25 marca 2018

2 razy w tygodniu

Najlepszy czas na tani lot?

Kalendarz Skyscanner podpowiada, które dni będą najkorzystniejsze cenowo. Można dodatkowo ustawić alert – to niezwykle sprytna funkcja! To bezpłatna informacja, którą Skyscanner wysyła za każdym razem, gdy zmieni się cena interesującego nas biletu. Dzięki temu, można go kupić w optymalnym momencie, a potem z takiego alertu się wypisać. Warto pamiętać, że miesiące jesienne i zimowe, w zależności od kierunku, są jednymi z najtańszych pod względem podróżowania – można wówczas zaoszczędzić do ponad 22%, a w porównaniu ze szczytem sezonu nawet do 40%.

(Informacja prasowa)

Comments

comments