Wizz Air kończy 2017 rok z rekordową liczbą pasażerów i planuje kolejny rok silnego rozwoju

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła wczoraj, że w 2017 roku przewiozła rekordową liczbę pasażerów, znacząco rozszerzyła swoją siatkę połączeń, złożyła największe w historii firmy zamówienie na samoloty, uruchomiła częściowo dofinansowywany program szkolenia pilotów oraz wprowadziła szereg ulepszeń w zakresie obsługi klienta.

W 2017 roku ponad 28 milionów pasażerów podróżowało na niskokosztowych trasach Wizz Air, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu z 2016 rokiem. Do floty linii dołączyło 14 nowych samolotów: 13 typu Airbus A321 oraz 1 Airbus A320. Obecnie Wizz Air posiada w sumie 88 samolotów. Rozszerzenie floty pozwoliło na utworzenie 600 nowych miejsc pracy w linii. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 3500 ekspertów w dziedzinie lotnictwa pracujących w bazach na 27 lotniskach w 15 krajach, wraz z dwiema najnowszymi bazami WIZZ w Londynie Luton w Wielkiej Brytanii oraz w Warnie w Bułgarii. W minionym roku Wizz Air nadal rozwijał swoją siatkę połączeń rozpoczynając działalność na siedmiu kolejnych lotniskach i uruchamiając ponad 100 nowych tras. Obecnie w ofercie WIZZ jest prawie 600 tras do 145 miejsc w 44 krajach.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było podpisanie z firmą Airbus największego zamówienia na zakup kolejnych 146 samolotów z rodziny Airbus A320 neo. Wraz z postanowieniami nowej umowy, po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy spółki, w sumie do 282 wzrośnie liczba samolotów typu Airbus zamówionych przez WIZZ. Dostawy potrwają do końca 2026 roku umożliwiając linii rozwój, a także odnowienie floty oraz plasując ją w grupie najmłodszych i najbardziej wydajnych w Europie.

Podkreślając swoje zaangażowanie w zapewnianie doskonałej jakości usług, linia Wizz Air powiększyła o 50% wymiary bezpłatnego bagażu, usprawniła działanie platform online, w tym nowoczesnej strony internetowej i aplikacji mobilnej WIZZ oraz wzbogaciła ofertę o innowacyjne produkty (Fare Lock, Flexible Travel Partner).
W 2017 roku, 8,1 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2018 roku, linia Wizz Air będzie dysponować łącznie 25 samolotami w Polsce, a zespół pracowników WIZZ będzie składać się z ponad 1000 osób zatrudnionych w pięciu bazach: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina, Lublina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. WIZZ nie tylko zapewnia niskokosztowe podróże lotnicze między Polską a innymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w branży lotniczej i turystycznej wspierając ponad 6000 miejsc pracy* w sektorach pośrednio związanych z działalnością Wizz Air w Polsce. Wraz z 19 nowymi trasami uruchomionymi w 2018 roku, polska siatka połączeń WIZZ składa się ze 165 tras do 30 krajów.
W ubiegłym roku Wizz Air otworzył 11 nowych tras z Lotniska Chopina i przewiózł 2,44 mln pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z 2016 rokiem. W ramach rozwoju swojej działalności, WIZZ ogłosił umieszczenie ósmego samolotu w bazie w Warszawie w 2018 roku tworząc tym samym 36 nowych miejsc pracy w linii. Oferta Wizz Air z Warszawy wzbogaca się w tym roku o dwa kolejne kierunki – zostaną uruchomione loty do Bordeaux i Podgoricy.

WIZZ lata obecnie z Warszawy na 48 niskokosztowych trasach.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach kupicie na Skyscanner.pl | Flipo.pl | tripsta.pl

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: “2017 był rokiem ogromnego rozwoju dla Wizz Air. Zanotowaliśmy znaczący wzrost we wszystkich obszarach działalności firmy tym samym umieszczając WIZZ wśród najszybciej rozwijających się linii lotniczych i tworząc solidne podstawy do dalszej ekspansji w następnej dekadzie. Dzięki naszemu sprawdzonemu, ultraniskokosztowemu modelowi biznesowemu, wysoko wykwalifikowanej załodze, młodej i nowoczesnej flocie oraz doskonałej obsłudze, jesteśmy idealnym wyborem dla klientów we wszystkich krajach, w których działamy i możemy nadal dynamicznie rozwijać się oferując jeszcze więcej możliwości w Europie i nie tylko.”

(Informacja prasowa)

Comments

comments