Steak By Steak w hotelach Sheraton i Westin

Od 19 października, w hotelach Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz w warszawskim hotelu Westin, będzie można skosztować nowych propozycji – steków przygotowanych z argentyńskiej, amerykańskiej, polskiej i włoskiej wołowiny. Nowa oferta nosi nazwę Steak by Steak i łączy najwyższej jakości wołowinę z wybornymi winami.

28b5df50-ce7d-4e61-bd6a-4d6ab221d5d4

Na smakoszy czekać będzie sześć propozycji z różnych stron świata, wybranych przez Artura Grajbera, Szefa Kuchni warszawskiego hotelu Sheraton. Do każdego ze steków dobrano harmonizujące ze smakiem mięsa wina ze Starego i Nowego Świata. Menu obejmuje też szereg dodatków i sosów.

Prawdziwą gwiazdą i atrakcją dla koneserów będzie bez wątpienia stek przygotowany z mięsa włoskiej rasy Chianina, która oprócz znakomitej jakości mięsa słynie też jako największa i jedna z najstarszych ras bydła na świecie.

W menu Steak by Steak znajdą się następujące propozycje:

  • T-Bone z polskiej sezonowanej wołowiny 120 PLN (do 700 g)
  • grillowany antrykot z polskiej sezonowanej wołowiny 60 PLN (300 g)
  • stek z polskiego sezonowanego rostbefu 60 PLN (300 g)
  • grillowany argentyński antrykot 90 PLN (300 g)
  • stek z rostbefu z amerykańskiej wołowiny rasy Angus 60 PLN (300 g)
  • Fiorentina – stek z włoskiej wołowiny rasy Chianina 35 PLN / 100 g (serwowany w gramaturze minimum 1 kg)

Moim celem podczas komponowania nowego, stekowego menu było pokazanie różnorodności wołowiny i zaproszenie naszych gości w kulinarną podróż, podczas której będą mogli przekonać się, jak bardzo różnią się od siebie dania przygotowywane z mięsa pochodzącego z różnych krajów i od różnych ras bydła. Steki pozwalają w pełni docenić walory wołowiny i wydobyć z niej to co najlepsze. Szczególnie cieszę się więc, że będziemy mieli okazję zaprezentować mięso rasy Chianina, o które w Polsce niełatwo, i które, moim zdaniem, zasługuje na miejsce w szeregu najlepszych gatunków wołowiny stekowej” – powiedział Artur Grajber, Szef Kuchni Hotelu Sheraton Warsaw.

Oferta Steak by Steak dostępna będzie przez 6 tygodni do 30 listopada br. w restauracjach SomePlace Else w hotelach Sheraton w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, w 512 Bar and Lounge w Sheraton Sopot Hotel oraz w JP’s Café and Bar w warszawskim hotelu Westin.

(Informacja prasowa)

Comments

comments