W Kupcu Poznańskim powstanie AC Hotel by Marriott

Kupiec Poznański zmieni się nie do poznania. Trwają prace projektowe dotyczące przebudowy obiektu. Kupiec Poznański obok zmodernizowanej powierzchni biurowej oraz galerii handlowej w nowym formacie, wzbogaci się również o skrzydło hotelowe. Właśnie podpisano umowę z międzynarodową siecią hotelową Marriott. Projekt przebudowy powstaje w uznanej międzynarodowej pracowni architektonicznej Chapman Taylor. Zmienią się nie tylko wnętrza, ale również zewnętrzna elewacja Kupca.

Skrzydło hotelowe zlokalizowane będzie w zachodniej części budynku, z głównym wejściem od strony pl. Wiosny Ludów. Znajdzie się w nim ok. 150 pokoi, restauracja, bar, a także sale konferencyjne i wielofunkcyjne.

Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Kupiec Poznański Real Estate Sp. z o.o. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2020-2022. Za projekt przebudowy odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Chapman Taylor, która zrealizowała ponad 2000 prestiżowych projektów na całym świecie, otrzymując za najlepsze realizacje ponad 250 nagród.

Stanisław Szyszka, wieloletni prezes Kupca Poznańskiego mówi: Ta inwestycja jest naturalną ewolucją Kupca Poznańskiego. W dobie rozwoju e-handlu tradycyjne centra handlowe muszą się zmienić, tak aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i zwyczaje zakupowe klientów. Muszą także rozwijać swoją działalność w nowych obszarach. Zmieniamy zatem nieco charakter naszego obiektu, chcąc wykorzystać jak najlepiej naszą lokalizację w pobliżu Starego Rynku oraz skorzystać z coraz większego ruchu turystycznego w Poznaniu. Oprócz nowoczesnego hotelu, zmieniamy również profil galerii handlowej, która w większym zakresie będzie nastawiona na turystów. Zmodernizowany obiekt w samym sercu miasta będzie łączyć w sobie cechy, o które w Kupcu Poznańskim dbamy od samego początku – komfort, kameralną atmosferę, silne związki z miastem oraz najwyższą jakość.

Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią: Kupiec Poznański to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Jego świetne położenie w samym centrum, przy Starym Mieście powoduje, że marka life-stylowa jaką jest AC by Marriott będzie w tym miejscu odpowiadać na potrzeby zarówno gości biznesowych, jak i turystów przyjeżdżających do miasta.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania: Cieszymy się z zapowiedzi nowej inwestycji hotelowej tak renomowanego partnera. Takie marki pojawiają się dzięki znakomitym wynikom, jakie od kilku lat notują poznańskie hotele. To konsekwencja spójnej polityki turystycznej Miasta oraz PLOT, rewitalizacji kolejnych obszarów i rosnącego ruchu turystycznego w Poznaniu.

Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej: to znakomita wiadomość dla Poznania. Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost liczby turystów przybywających do naszego miasta, a także rosnącą liczbę prestiżowych, światowych kongresów. Dzięki nowym inwestycjom uznanych marek nasza atrakcyjność jeszcze wzrasta, co będzie prowadziło do dalszego rozwoju funkcji turystycznego Poznania.

Rafał Giersz, Associate Director w warszawskim biurze Chapman Taylor: Obecnie mamy do czynienia na rynku nieruchomości handlowych z falą zmian, które mają za zadanie dostosowanie tychże obiektów do nowych oczekiwań klientów i operatorów. Kupiec Poznański wpisuje się w ten trend, a my staramy się zrobić wszystko, aby był to najlepszy przykład synergii różnych funkcji pod jednym dachem.

Przy tworzeniu koncepcji tego projektu, naszym założeniem było, by nowy Kupiec Poznański odpowiadał potrzebom jego użytkowników i klientów, współtworzył godne otoczenie zmieniającego się Pl. Wiosny Ludów oraz był jeszcze bardziej rozpoznawalnym elementem najbliższego sąsiedztwa Starego Rynku.

Dawanie drugiego życia obiektom typu ‘mixed use’ jest ogromnym wyzwaniem zarówno funkcjonalnym, architektonicznym, jak i inżynieryjnym. Przy przebudowie Kupca Poznańskiego pracujemy wspólnie z uznanym międzynarodowym biurem inżynieryjnym WSP Polska. Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, zapewni najwyższą jakość, na którą zasługuje Kupiec Poznański.

Kupiec Poznański – pierwsze centrum handlowo-biurowe w centrum Poznania, w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku, powstał w 2001 roku. Budynek o powierzchni 32 000 m2 posiada 6 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną. Obecnie łączy on funkcje biurową i handlową. Część handlowa usytuowana jest na parterze, I i II piętrze. Trzy wyższe kondygnacje przeznaczone są na biura.

Chapman Taylor – jest międzynarodową firmą architektów, planistów i projektantów założoną 60 lat temu, posiadającą obecnie 19 biur na całym świecie: Londyn, Bangkok, Beijing, Bliski Wschód (Abu-Dhabi, Doha, Dubaj), Bristol, Bruksela, Chiasso, Düsseldorf, Madryt, Manchester, Mediolan, Moskwa, New Delhi, Paryż, Praga, Szanghaj i Warszawa.

Comments

comments