Zakończyła się renowacja hotelu MGallery by Sofitel Century Old Town w Pradze

W samym sercu Pragi zakończony został imponujący projekt renowacji budynku Century Old Town. Ten wspaniały, pięciogwiazdkowy hotel przeszedł spektakularną przemianę, a jego historyczne wnętrza zyskały niezwykłą atmosferę, w której klasyczne dziedzictwo harmonijnie łączy się z elementami współczesnymi.

Historyczny hotel w samym centrum miasta

Hotel Century Old Town położony jest w samym sercu magicznej Pragi, w pobliżu Rynku Starego Miasta, gdzie znajduje się znany na całym świecie średniowieczny zegar astronomiczny, umieszczony na południowej ścianie ratusza. Dzięki znakomitej lokalizacji hotel wręcz zachęca swoich gości do odkrywania ciekawych miejsc i atrakcji kulturalnych Pragi, a także do poznawania nocnego życia stolicy. Ratusz Staromiejski, Muzeum Franza Kafki oraz Most Karola są tuż za rogiem.

Ten neobarokowy budynek został stworzony w XIX wieku przez Alfonsa Wertmullera, znanego w Pradze architekta. Niegdyś znajdowało się tu biuro Towarzystwa Ubezpieczeniowego Królestwa Czech. Sam Franz Kafka pracował tu jako urzędnik w latach 1908-1922. Jego duch jest ponoć nadal obecny w tym budynku, a odlane z brązu popiersie pisarza wita gości w hotelowym holu. Duże wrażenie robią majestatyczne schody, po których Kafka wspinał się każdego dnia.

W 2002 roku ten dziewiętnastowieczny zabytkowy budynek zamieniono w hotel, a siedem lat później stał się on ważną częścią sieci MGallery by Sofitel. Rzeźbiona, neobarokowa fasada i spektakularna klatka schodowa, z kolumnami, marmurowymi schodami i poręczą z kutego żelaza, to charakterystyczne cechy tego wspaniałego budynku.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Century Old Town Prague – MGallery by Sofitel

Gdy nowoczesny design łączy się z historią

Dzięki słynnej francuskiej projektantce wnętrz, Anie Moussinet, hotel przeszedł swoistą metamorfozę, zachowując jednak swoją majestatyczność i oryginalne cechy klasyczne. Olśniewające neobarokowe wnętrza zyskały współczesny styl, który idealnie współgra z bogatą historią budynku. Dyskretne elementy nawiązujące do historycznej atmosfery tego miejsca doskonale komponują się z nowoczesnym designem – np. wybrane motywy związane z twórczością Franza Kafki, przypominające linie i plamy atramentu. Na ścianach hotelu znajdują się inspirujące cytaty z jego dzieł. Obecność pisarza można nadal odczuć w Apartamencie Kafki, gdzie przez wiele lat mieścił się gabinet autora. Obecnie to ekskluzywne wnętrze o współczesnym designie, zainspirowane stylem art deco i kubizmem z początku XX wieku.

Efektem remontu budynku jest 169 5-gwiazdkowych odnowionych pokoi, podzielonych na różne kategorie – od klasycznych po apartamenty. Nowy design zyskało również Lobby, Restauracja i Bar. Hotelowe wnętrza są teraz przestronne i rozświetlone. Całości dopełniają marmurowe posadzki, lśniące czarne i złote elementy dekoracyjne oraz ciemnozielony aksamit. W długich korytarzach znajdują się dywany o artystycznych i geometrycznych wzorach, które tworzą niebanalne i stylowe połączenie klasyki z nowoczesnością. Goście mogą zrelaksować się w luksusowym apartamencie Le Dome – przytulnym, zaokrąglonym pomieszczeniu pod kopułą – i cieszyć się imponującym widokiem.

Cała koncepcja Baru została zmieniona, a sama przestrzeń przebudowana. Główną inspirację dla nowego baru Hedgehog i obsługi barowej zaczerpnięto z legendarnej czeskiej zagadki „Jeż w klatce”, która często przedstawiana jest w komiksach, filmach i serialach telewizyjnych. To tajemnicza historia planu konstrukcji latającego roweru, ukrytego w stalowym stożku o kształcie jeża w klatce. Goście mogą skosztować The Flying Bicycle – koktajlu serwowanego „w klatce”, który stanowi metaforę słynnej czeskiej łamigłówki. Ponadto sezonowy taras hotelowy zmienił się w oszkloną Werandę czynną przez cały rok, a na poziomie -1 otworzona została zupełnie nowa sala fitness. Hotel Century Old Town w Pradze to teraz wyjątkowe miejsce w jednym z najpiękniejszych miast w Europie.

(Informacja prasowa)

Comments

comments