10 nowych tras Wizz Air z Polski!

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłasza dzisiaj działania wynikające z dostosowania swojej siatki połączeń oraz liczby miejsc w sprzedaży do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. W czerwcu 2018 roku, linia zamknie bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin nie rezygnując jednak z lotów z Lublina. Wizz Air będzie kontynuować operacje na pięciu trasach z Lublina do Eindhoven, Londynu Luton, Kijowa, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta. Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie, wzmocni działalność WIZZ w Porcie Lotniczym w Katowicach.

Podjęte działania i dostosowanie planuprzepustowości do potrzeb rynku pozwalają Wizz Air na uruchomienie dziesięciu nowych, długo oczekiwanych tras z Polski. Połączą one Katowice z Porto, Monachium, Lwowem, Charkowem, Malagą, Faro i Podgoricą, Gdańsk z Lwowem, Warszawę z Podgoricą, a także Poznań z Dortmundem. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny zaczynają się od 39 PLN*.

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale się rozwija. W sumie ponad 55 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty polskiej siatki połączeń. Od stycznia do października linia przewiozła ponad 6,84 mln pasażerów na trasach z i do Polski, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Podkreślając zaangażowanie w działalność w Polsce, linia Wizz Air ogłosiła ostatnio umieszczenie kolejnych trzech samolotów w bazach w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie do marca 2018 roku. Z ostatnio ogłoszonymi zmianami, w marcu 2018 roku Wizz Air będzie dysponować 25 samolotami we wszystkich bazach w Polsce, zatrudniając ponad 900-osobową załogę. Wszyscy pracownicy lubelskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy dla Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń WIZZ przy jednoczesnym wsparciu linii w zmianie miejsca pracy.

W sprzedaży w 2018 roku jest ponad 11,34 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 27% w porównaniu do poprzedniego roku.

Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 5000 miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

W ofercie Wizz Air są obecnie 162 niskokosztowe trasy z ośmiu lotnisk w Polsce.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Cena od*

Katowice-Porto

poniedziałek, piątek

22 czerwca 2018


129 PLN

Katowice-Monachium Memmingen

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

20 czerwca 2018


39 PLN

Katowice-Lwów

poniedziałek, piątek

(poniedziałek, środa, piątek, niedziela od 20 czerwca 2018)

26 marca 2018


39 PLN

Katowice-Charków

środa, niedziela

20 czerwca 2018


89 PLN

Katowice-Malaga***

środa, niedziela

17 czerwca 2018


89 PLN

Katowice-Faro***

wtorek, sobota

16 czerwca 2018


129 PLN

Katowice-Podgorica***

poniedziałek, piątek

18 czerwca 2018


89 PLN

Warszawa-Podgorica***

poniedziałek, piątek

18 czerwca 2018


89 PLN

Gdańsk-Lwów

poniedziałek, piątek

26 marca 2018


39 PLN

Poznań-Dortmund

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

20 maja 2018

59 PLN

 

George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air, powiedział: Po niedawnym ogłoszeniu znaczących zmian w rozwoju naszej linii w bazach w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, uruchamiamy 10 nowych tras w Polsce. Zwiększając liczbę dostępnych miejsc w sprzedaży o 27% w 2018 roku, pozostajemy zaangażowani w działania na rzecz naszych klientów w Polsce oferując możliwie najniższe ceny oraz doskonałą obsługę. Serdecznie dziękujemy naszym współpracownikom z bazy w Lublinie za ich ciężką pracę i mamy nadzieję, że skorzystają z możliwości kontynuowania kariery w Wizz Air w innych bazach w Polsce.”

(Informacja prasowa)

Comments

comments