Budowa hotelu Novotel Łódź Centrum na finiszu

 

Trwają prace wykończeniowe wnętrz przed planowanym na maj otwarciem hotelu Novotel Łódź Centrum. Ten nowoczesny czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w samym centrum miasta i zaoferuje gościom 161 pokoi oraz 8 sal konferencyjnych. Będzie to już 12. obiekt tej marki w Polsce i jednocześnie flagowy Novotel w portfolio Grupy Hotelowej Orbis.

Front Novotel Łódź Centrum

Hotel zlokalizowany jest w samym sercu Łodzi, tuż przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, niedaleko Muzeum Kinematografii. Jednocześnie jest to lokalizacja strategiczna biznesowo – al. Piłsudskiego to główna ulica przelotowa przez aglomerację łódzką oraz miejsce skupiające siedziby największych lokalnych firm.

Projektantem architektury łódzkiego Novotelu jest biuro architektoniczne LITOBORSKI+MARCINIAK z Poznania. Zaprojektowana przez nich nowoczesna, biało-grafitowa bryła hotelu wpasowana jest w ciąg budynków przy alei Piłsudskiego. Szczególnie  efektownym elementem fasady jest przeszklona cześć frontowa podświetlona liniami ledowymi w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Jeszcze przed otwarciem hotelu podświetlona fasada stanowi rozpoznawany, charakterystyczny element, rozświetlający ten fragment miasta.

Nowoczesność w standardzie
Novotel Łódź Centrum po otwarciu będzie najnowocześniejszym obiektem tej marki w Polsce, w którym goście znajdą innowacyjne wyposażenie i rozwiązania technologiczne.  Marka Novotel od momentu swojego powstania wyznacza trendy w hotelarskim wzornictwie. Będzie to również widoczne w nowym łódzkim hotelu, którego wystrój zaprojektowany został przez francuskie studio aranżacji wnętrz Igloo Architectures. Przestronność i przenikanie się przestrzeni, to najważniejsze cechy powierzchni ogólnodostępnych w nowym hotelu. Dobór kolorów i oświetlenia oraz użycie naturalnych materiałów ma zapewnić przebywającym w nim gościom dobre samopoczucie.

Podświetlona fasada

Pokój sprzyjający wypoczynkowi
161 pokoi hotelowych będzie urządzonych i wyposażonych wedle najnowszego standardu kreującego pokój nowej generacji w hotelach marki Novotel. Jego koncept został opracowany przez francuskie studio Atome Associés, łączy on w sobie nowoczesny design oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne.

NOVOTEL Paris La Défense - 0579

Wystrój pokoi w łódzkim Novotelu zaprojektowano w naturalnych, spokojnych odcieniach beżu i brązu z mocnymi elementami w 3 gamach kolorystycznych: czerwonej, żółtej i niebieskiej. W trakcie projektowania pokoju szczególny nacisk został położony na dobranie odpowiedniego oświetlenia, które ma zapewnić gościom ciepłą i relaksującą atmosferę: podświetlana rama łóżka, designerskie lampy Tholomeo czy lampy punktowe do czytania.

Szczególnie ciekawy i nowatorski technologicznie element będzie można znaleźć w pokojach o standardzie Executive na 9. piętrze budynku – szklany panel pomiędzy pokojem a łazienką w technologii Privalite, który za pomocą jednego przycisku może być zmatowiony, tak aby oddzielić od siebie te 2 przestrzenie. Takie rozwiązanie pozwala na przenikanie światła dziennego między pokojem i łazienką, co daje poczucie większej przestrzeni, a jednocześnie oferuje możliwość całkowitego oddzielenia tych pomieszczeń. Miłośnicy nowych technologii znajdą w pokojach Executive dodatkowe wyposażenie: stację dokującą do iPhona i iPada, a także ekspres do kawy Nespresso. Każdy pokój będzie oferować indywidualnie sterowaną klimatyzację, dostęp do Internetu WiFi oraz mini-bar i sejf.

Novotel London Tower Bridge H3107

Z myślą o biznesie
Na pierwszym piętrze hotelu zaplanowano pomieszczenia Fitness z wyposażeniem według standardu marki In Balance by Novotel, a także część konferencyjną hotelu, z 8 modularnymi salami konferencyjnymi oraz pomieszczeniem Business Corner. Sale konferencyjne, przygotowane w najnowszym standardzie Novotel Premium Meeting Rooms będą się charakteryzować ciekawym, nowoczesnym wzornictwem jak również nowinkami technologicznymi.  Sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem czy projekcją na ekranie będzie odbywać się poprzez multimedialne panele dotykowe znajdujące się w każdej sali. Odpowiednio dobrane modularne wyposażenie, funkcjonalne oświetlenie oraz muzyka dadzą poczucie maksymalnego komfortu podczas spotkań biznesowych.

Wizualizacja fasady hotelu

(Informacja prasowa)

Comments

comments