LEO Express otworzył połączenie autokarowe z Warszawy do Budapesztu

Kolejowo-autobusowy przewoźnik LEO Express dziś uroczyście otworzył nową linię autobusową – w obecności przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego i przedstawicieli Słowacji. Długo wyczekiwane połączenie, obsługiwane komfortowymi autokarami, będzie kursowało na trasie Warszawa – Kielce – Kraków – Nowy Sącz – Poprad – Košice – Miskolc – Budapest. Dzięki skomunikowaniom z innymi kursami LEO Express, na Słowację i Węgry wygodnie dojadą również mieszkańcy Katowic, Łodzi, Torunia, Trojmiasta oraz Słupska. Codzienne kursy wystartują już 29 sierpnia br.

Uroczyste otwarcie nowej linii pod samym Wawelem

Symbolicznym przecięciem złotej wstęgi 18 sierpnia LEO Express zainaugurował w Krakowie nową linię autobusową Warszawa – Kraków – Poprad – Budapeszt. Obecni goście wypowiedzieli się bardzo ciepło o powrocie regularnych połączeń pomiędzy Polską, słowackimi Tatrami, Košicami i Węgrami. W przecinaniu wstęgi pomagali: Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie pan Ivan Škorupa, Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce pan Ján Bošnovič, Marszałek Województwa Małopolskiego pan Grzegorz Lipiec, Dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pan Grzegorz Sapoń.

Długo wyczekiwane codzienne połączenie autobusowe w słowackie Tatry

Nowa linia po raz pierwszy od lat bezpośrednio połączy słowackie Tatry z polskimi miastami, takimi jak Kraków oraz Warszawa. Taka możliwość transportu była bardzo wyczekiwana wśrod miłośników Tatr. Dzięki nowej linii turyści czy narciarze dojadą w słowackie góry wreszcie bez pomocy własnego samochodu. Słowackie Tatry i wschodnia Słowacja to region, który ma turystycznie wiele do zaoferowania.

Nowa trasa to nie tylko góry, ale również wody termalne, średniowieczne zamki czy malownicze słowackie miasteczka. Nasze autobusy zapewnią wygodny i ekologiczny dojazd w atrakcyjnej cenie już od 19 złotych. Dodatkowo, dzięki promocji 1+1 gratis, jeszcze więcej osób będzie mogło wybrać się na atrakcyjne wakacje lub weekend w słowackich górach czy termachzapewnia członek zarządu LEO Express Polska pan Peter Jančovič.

Na Węgry – na lotnisko, do term lub na wino

LEO Express połączy bezpośrednio z Polską również międzynarodowe lotnisko w Budapeszcie, posiadające szeroką ofertę połączeń tanich linii lotniczych. Autobusy zatrzymają się po drodzę również w mieście Miszkolc, które jest znane z term jaskiniowych oraz ze znajdującego się w pobliżu słynnego regionu winnego Tokaj. Dodatkowo, w okolicy mieści się kilka innych ulubionych przez turystów kurortów oraz parków wodnych.

Dzięki dogodnym nocnym godzinom podróży, nasi pasażerowie mogą już od rana rozpocząć zwiedzanie Budapesztu czy turystycznie atrakcyjnych regionów północno-wschodnich Węgier, które były do tej pory komunikacyjnie niezbyt dobrze dostępne – tłumaczy członek zarządu LEO Express Polska pan Peter Jančovič.

Autokary i pociągi jak ich nie znamy

Przewoźnik jest znany przede wszystkim ze swoich nowoczesnych pociągów, które kursują na trasach po Czechach i Słowacji. Pociągi posiadają aż 3 klasy podróży – Economy, Business oraz Premium. Tworząc spójną sieć połączeń kolejowo-drogowych, LEO Express rozwija także linie autobusowe oraz minibusowe, gdzie standard z pociągów przenosi na drogi. Dlatego w autokarach Przewoźnika znajdziemy na przykład stewarda, wygodne fotele, toaletę, Wifi oraz gniazdka. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość skorzystania z poczęstunku. Wyjątkowym elementem oferty jest dostępna w autokarach strefa Business class z największą ilością miejsc na nogi na rynku i z innymi udogodnieniami.

Oprócz rozwoju połączeń autokarowych, firma stara się również o uruchomienie regularnych połączeń kolejowych na trasie Kraków – Katowice – Praga. Od ponad roku LEO Express rozbudowuje również sieć minibusów TigerExpress, która oferuje dodatkowo 6 codziennych połączeń pomiędzy Polską i Słowacją – na trasach łączących Kraków, Poprad, Tatry i Košice, oraz najnowsze połączenie do Żiliny.

(Informacja prasowa)

Comments

comments