Lux Express na nowych trasach – ruszyła sprzedaż biletów

Lux Express rozpoczął sprzedaż biletów na trzy nowe połączenia z Warszawy do Rzeszowa, Tarnowa i Kielc. Pierwszy kurs nowymi autobusami DAF-Irizar jest planowany na 16 czerwca, zaś bezpośrednie połączenie Warszawa-Kielce wyruszy 24 czerwca. Bilety można kupić w systemie sprzedaży na stronie www.luxexpress.eu. Lux Express zwiększy również częstotliwość przejazdów na trasie Warszawa-Kraków oraz przeniesie przystanek w stolicy z Mokotowa na Metro Marymont. Klientów do przewoźnika mają przekonać atrakcyjne ceny i bardzo wysoki komfort podróży. Nie jesteśmy drugim Polskim Busem – podkreśla Prezes firmy.

Lux Express Fot. 3

Lux Express zachęca do nowych połączeń bardzo atrakcyjnymi zniżkami. Promocyjna cena biletów na połączenia Warszawa-Kielce, Kielce-Kraków oraz Kielce-Tarnów wynosi tylko 5 zł, zaś na trasy Warszawa-Tarnów, Warszawa-Rzeszów i Warszawa-Kraków 10 zł. Sprzedaż promocyjnych biletów trwa do 24 maja i obejmuje kursy realizowane w okresie od 16 czerwca do 31 lipca br.

Maksymalna cena biletu w jedną stronę na trasach Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Tarnów oraz Warszawa-Kraków to 59 zł, zaś na trasach Warszawa-Kielce, Kielce-Kraków oraz Kielce-Tarnów 39 zł. Dodatkowo będzie obowiązywać stały system zniżkowy: -80% dla dzieci do 7. roku życia, -40% dla podróżnych do 16. roku życia, -10% do 26. roku życia oraz -40% dla podróżnych powyżej 60. roku życia. Stałym klientom Lux Express proponuje program lojalnościowy PINS, który nagradza często podróżujących klientów kolejnymi poziomami zniżek od 15 do nawet 40 procent.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach kupicie na Skyscanner.pl | Flipo.pl | tripsta.pl

Nowe trasy to odpowiedź na potrzeby lokalnego klienta, który oczekuje wysokiego standardu podróży – mówi Hannes Saarpuu, Prezes Lux Express Group. Jesteśmy realną alternatywą wobec przewoźników kolejowych, oferując niższe ceny, wysoką częstotliwość połączeń oraz niezawodność usług. Do tej pory mieszkańcy Tarnowa, Kielc i Rzeszowa mogli narzekać na brak atrakcyjnych cenowo i komfortowych połączeń z Warszawą. Zaledwie dwa bezpośrednie połączenia kolejowe z Rzeszowa, konieczność przesiadki dla podróżnych z Tarnowa oraz drogie połączenie kolejowe dla podróżnych z Kielc – teraz podróżni otrzymają możliwość uniknięcia wielu spośród tych niedogodności – dodaje.

Kraków i Warszawę łączy coraz więcej…

Podróżujących Lux Expressem z Warszawy do Krakowa ucieszy także zwiększenie częstotliwości kursów z aktualnych 7 do 10 dziennie z każdego miasta. Godziny dodatkowych odjazdów z Warszawy to 8:00 i 14:05 (oba przez Kielce) oraz 17:00 (kurs bezpośredni),
a z Krakowa 11:20 i 15:25 (oba przez Kielce) oraz 18:40 (kurs bezpośredni). Szczegółowy rozkład jazdy, w tym wykaz pozostałych kursów na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa, jest dostępny na stronie internetowej www.luxexpress.eu.

Rozbudowaną siatkę połączeń Lux Express Group będzie obsługiwać 15 nowych autobusów DAF-Irizar o wysokim standardzie wyposażenia. Autobusy wyjadą na nowe trasy z Dworca Autobusowego Czarnowska w Kielcach, rzeszowskiego „Wagabundy” przy Dworcu PKP, a w Tarnowie z Dworca Autobusowego i Pętli Jasna II przy centrum handlowym Gemini.

Częstotliwość kursowania Lux Express wynosi (z każdego miasta):

  • Warszawa – Kraków (kurs bezpośredni) – 6 razy dziennie.
    Czas przejazdu
    4:25 h.
  • Warszawa – Kielce – Kraków – 4 razy dziennie. Czas przejazdu: 4:55 h (Warszawa-Kraków), 2:55 h (Warszawa-Kielce), 1:55 h (Kielce-Kraków).
  • Warszawa – Rzeszów – 5 razy dziennie. Czas przejazdu: 5:00 h.
  • Warszawa – Kielce – Tarnów – 2 razy dziennie. Czas przejazdu: 5:00 h (Warszawa-Tarnów), 2:55 h (Warszawa-Kielce), 2:00 h (Kielce-Tarnów).
  • Warszawa – Kielce (kurs bezpośredni) – 1 raz dziennie. Czas przejazdu: 2:55 h.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się między innymi na stronie internetowej Lux Expressu.

Zmiana przystanku w Warszawie

Poniedziałek, 15 czerwca będzie ostatnim dniem funkcjonowania przystanku Lux Express przy stacji Metro Wilanowska w Warszawie. Od chwili wprowadzenia nowych połączeń wszystkie kursy krajowe odjadą z przystanku Metro Marymont 12, zlokalizowanego na pętli autobusowej. Do nowego przystanku Lux Expressu na Marymoncie aktualnie można dojechać 1. linią metra, czterema liniami tramwajowymi (6, 11, 17, 27) i ośmioma autobusowymi (110, 116, 132, 708, Z32, N13, N44, N63). Z kolei osoby dojeżdżające na Marymont samochodem mogą skorzystać z parkingu P+R Metro Marymont. Drugi przystanek Lux Expressu w Warszawie będzie działać na terminalu autobusowym lotniska Chopina (dla jednego kursu dziennie na połączeniach WAW-Kielce-KRK, KRK-Kielce-WAW i Rzeszów-WAW).

Warszawska przeprowadzka Lux Expressu jest podyktowana chęcią usprawnienia logistyki połączeń. Duże obciążenie trasy wylotowej z przystanku przy stacji Metro Wilanowska na południe od Warszawy narażało nas na opóźnienia, na co nie możemy sobie pozwolić – mówi Hannes Saarpuu, Prezes Lux Express Group. Przeniesienie przystanku na Marymont wbrew pozorom nie wydłuży czasu podróży do Krakowa, Rzeszowa i pozostałych miast – dodaje Saarpuu.

Lux Express rośnie w siłę

Dysponująca największą siecią międzynarodowych szybkich połączeń autobusowych, grupa Lux Express wprowadziła swoją luksusową markę autobusów do Polski w marcu br.
Przez pierwsze dwa miesiące,
Lux Express przewiózł na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa około 20 000 pasażerów. 90% klientów oceniło poziom usług na wysokie dziewięć w dziesięciostopniowej skali. Co piąty pasażer dołączył do programu lojalnościowego PINS.

Klienci Lux Express mogą skorzystać z wielu udogodnień: darmowej sieci Wi-Fi, napić się bezpłatnie kawy i herbaty, czy naładować telefon dzięki gniazdkom dostępnym przy każdej parze siedzeń. Wysoki komfort podróży zapewniają także między innymi wygodne
i odchylane fotele, komfortowa przestrzeń na nogi oraz personalne systemy multimedialne, wbudowane w poprzedzające fotele.

W oczach Polaków podróżowanie autobusami to tania i mało komfortowa usługa. Celem Lux Express jest zmienić to podejście. Nie jesteśmy drugim Polskim Busem, chociaż mamy świadomość, że potrzeba nam czasu, by klienci sami to przyznali – podkreśla Hannes Saarpuu, Prezes Lux Express Group.

Comments

comments