Menu wielkanocne w NOVO2 w hotelu Novotel Kraków Centrum – recenzja restauracji

Podczas mojego pobytu w Krakowie wybrałem się na obiad do restauracji NOVO2 w hotelu Novotel Kraków Centrum, aby spróbować dań ze specjalnego wielkanocnego menu. Wybór nie był bogaty w ilość dań, ale w oryginalność na pewno już tak.

Do wyboru były, a w zasadzie są, bo oferta jest ważna do poniedziałku włącznie:

  • Tatar z ryb wędzonych, marynowanych w soku cytrynowy, i koperku, podawany na purée z botwinki i ze śmietaną crème fraîche – 28 PLN
  • Krem chrzanowy podawany w pieczonym chlebie z jajkiem przepiórczym i wiejską kiełbasą 15 PLN
  • Pierś z młodej gęsi sous-vide podawana z brukselką na purée z pasternaka i sosie z czerwonej kapusty 45 PLN
  • Filet z miecznika w maśle z orzechów laskowych podawany na purée z marchewki z chipsami z buraka i młodymi jarzynkami 45 PLN
  • Pascha wielkanocna z bakaliami i sosem czekoladowym 18 PLN

Osobiście skusiły mnie dwie pozycje, a mianowicie krem chrzanowy oraz pierś z młodej gęsi. Miałem jeszcze ochotę na deser, ale już nie dałbym rady go zmieścić.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Novotel Kraków Centrum

Chrzanu osobiście za bardzo nie lubię, ale krem z niego bardzo mi smakował, nie był taki ostry i w połączeniu ze smakiem przepiórczego jajka i wiejskiej kiełbasy był naprawdę świetny. Całość była podana w bułce grahamce.

Gęś natomiast była również delikatna, ponieważ przygotowana była metodą sous-vide. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział jest to metoda gotowania potraw, w której żywność zamknięta jest w próżniowej torebce.  Potrawy przyrządza się dłużej, ponieważ całość gotuje się w niższej temperaturze od tradycyjnej metody. Purée z pasternaka było tu idealnie dobrane, świetnie się komponowało z sosem czerwonej kapusty.

Szkoda, że ta oferta trwa tylko do wielkanocnego poniedziałku – mogłaby zainteresować turystów chcących poznać nasze oryginalne specjały. Jeśli ktoś z Was jest w Krakowie lub okolicach to gorąco zapraszam!

Jeżeli chodzi zaś o samą restaurację, to nie jest ona wielkich rozmiarów, natomiast wszelkie standardy konceptu NOVO2 są tu zachowane. Przydałoby się jednak więcej miejsca, aby goście mieli jeszcze większy komfort. Obsługa jest bardzo miła i uśmiechnięta.

Novotel Kraków Centrum
Tadeusza Kościuszki 5
30-105 Kraków

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments