Nowe połączenie kolejowe PKP Intercity z Katowic do Gdyni przez Płock – TLK Flisak

TLK Chemik z Płocka do Katowic kursuje już od 10 stycznia br. Cała podróż „Chemikiem” trwa 5 godzin i 32 minuty. Na początku br. pojawiły się informacje o uruchomieniu przez spółkę PKP Intercity kolejnego połączenia przez z Katowic przez Płock do Gdyni. Uzależnione jest to od remontów trakcji. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadanie połączenie ruszy już 12 grudnia br.

Bardzo dobrą informacją, oprócz samego utworzenia nowego połączenia, jest to, że podróż do i z Katowic przyspieszy o godzinę! Dlaczego aż tyle? Ponieważ pociąg nie będzie już jechał z Kutna do Łodzi okrężną drogą przez Łowicz, tylko przez Ozorków, Łęczycę i Zgierz.

Z Płocka do Gdyni TLK Flisak, bo tak się będzie nazywał ten pociąg z Płocka pojedzie do Gdyni przez Sierpc, Rypin, Brodnicę, Jabłonowo Pomorskie, Grudziądz, Laskowice Pomorskie, Tczew, Gdańsk Główny, Wrzeszcz i Oliwę. Przedostatnim przystankiem będzie Sopot.
Ciekawostką jest to, że w Płocku oba składy spotkają się o tym samym czasie i będą zamieniały się lokomotywami. Spalinowa lokomotywa będzie obsługiwała połączenie Gdynia-Płock-Gdynia, elektryczna zaś Katowice-Płock-Katowice. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że opóźnienie jednego pociągu powodować będzie opóźnienie tego drugiego.

Poniżej przedstawiam planowane rozkłady jazdy połączeń TLK Chemik oraz TLK Flisak (ważne od 12 grudnia br.).


 

IC „PKP Intercity” TLK 45103 FLISAK

IC „PKP Intercity” TLK 54102 FLISAK

IC „PKP Intercity” TLK 41100 CHEMIK

IC „PKP Intercity” TLK 14100 CHEMIK

Przykładowe możliwości podróży z przesiadkami z i do Płocka

Kraków Lotnisko/ Kraków Główny – Płock

PłockKraków Lotnisko/ Kraków Główny

Płock – Wrocław

 

WrocławPłock

 

Płock – Białystok

Białystok – Płock

Płock – Białystok

Białystok – Płock

Oczywiście to tylko jedne z wielu przykładów…

(Paweł Jakubowski, screeny: Portal Pasażera)

Comments

comments