InterContinental Hotels Group® rozszerza działalność w Polsce poprzez nową umowę franczyzową

IHG® (InterContinental Hotels Group), jedna z czołowych firm hotelarskich na świecie, ma przyjemność poinformować o podpisaniu umowy franczyzowej z 5th Avenue Holding na hotel Holiday Inn® Warsaw Mokotów.

Nowy 370-pokojowy hotel będzie znajdował się w centrum największej dzielnicy biznesowej w Warszawie, w pobliżu siedzib globalnych korporacji i węzłów transportowych. Do Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie można będzie z niego dojechać w 15 minut, a od centrum Warszawy dzieli go jedynie 5 km.

Jest to już drugi hotel, na który IHG podpisuje umowę z 5th Avenue Holding — jego poprzednikiem jest 167-pokojowy Holiday Inn Express Warsaw Mokotów (o którym pisaliśmy już 2 maja br.). 5th Avenue Holding specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych i działalności deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym. Firma koncentruje się szczególnie na nabywaniu i modernizacji obiektów oraz zarządzaniu obszernym portfelem nieruchomości.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelach sieci IHG

Holiday Inn Warsaw Mokotów będzie posiadał jedną z największych sal konferencyjnych w Warszawie, dzięki czemu stanie się doskonałym obiektem do organizacji konferencji i targów branżowych. W charakterystycznym dla tej marki uniwersalnym Open Lobby goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej, pracować, spotykać się, wypoczywać i nawiązywać znajomości. Koncepcja Open Lobby stanie się markowym standardem w hotelach Holiday Inn do 2019 roku, a już teraz przynosi znaczne korzyści właścicielom, którzy odnotowują nawet 20-procentowy wzrost obrotów restauracji i baru.

Podpisanie umowy jest elementem ekspansji IHG w Polsce. Firma ma na tutejszym rynku dziewięć działających hoteli, w tym otwarty w maju Hotel Indigo Warsaw — Nowy Świat.

Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce, powiedział: „Bardzo cieszymy się ze współpracy z 5th Avenue Holding nad kolejnym hotelem Holiday Inn w Warszawie. W ciągu ostatnich dziewięciu lat liczba gości krajowych w tym mieście wzrosła o 70%, a zagranicznych — o 46%, dlatego tak chętnie zwiększamy swoją obecność w mieście szybko zyskującym status jednego z największych centrów turystycznych i biznesowych w Europie Wschodnie.”

Jakub Robel, prezes zarządu 5th Avenue Holding, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IHG nad tym projektem i spodziewamy się, że Holiday Inn Warsaw Mokotów będzie się cieszyć popularnością wśród gości biznesowych i turystów w Warszawie.”

IHG ma w Polsce 9 już działających hoteli i 7 obiektów w trakcie budowy.

(Informacja prasowa)

Comments

comments