Muzyka zamieszkała w hotelach rodziny ibis

Wraz z początkiem września wnętrza hoteli z rodziny ibis wypełnią się muzyką za sprawą nowej kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Inicjatywa marki ibis, której ambasadorką została popularna wokalistka Sarsa, ma zachęcić młodych twórców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie muzycznym. Na potrzeby kampanii w jednym z warszawskich hoteli rodziny ibis powstaje studio nagraniowe, gdzie najlepsi wykonawcy nagrają swoje utwory pod okiem cenionych producentów.

Ibis i muzyka

Muzyka wybrzmiewa we wnętrzach hoteli z rodziny ibis na całym świecie i w różny sposób, zapewniając gościom nowe, ciekawe doświadczenia. W życie właśnie wchodzi projekt kameralnych koncertów podczas których nieznani, lecz obiecujący twórcy muzyczni prezentują swoją twórczość na scenie w hotelach marki ibis. Istnieją pokoje inspirowane muzyką, a w hotelowych przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ’e i sami wybierać odtwarzane utwory dzięki systemowi Jukebox by Deezer. Marka stale współpracuje z festiwalem Sziget na Węgrzech, w ramach którego została partnerem sceny world music oraz gdzie zapewnia specjalną strefę relaksu dla festiwalowej publiczności.

Poprzez kampanię „ibis. tu mieszka muzyka” rodzina hoteli ibis nawiązuje też do długiej historii muzyki, która łączy się z podróżowaniem. Hotele są często przystankami w podróżach wielu artystów. To w nich powstawały hity „Satisfaction” grupy Rolling Stones czy „Smoke on the water” Deep Purple. One same też stawały się tematem kultowych piosenek takich, jak „Hotel California” czy „Heartbreak Hotel”. Czerpiąc z tych kontekstów, marka chce przyciągać zdolnych artystów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków
w branży muzycznej. W tym celu, w ramach projektu „ibis. Tu mieszka muzyka”, we wnętrzach warszawskiego hotelu ibis Ostrobramska powstanie studio, w którym laureaci konkursu nagrają swoje single.

>>> Rezerwuj nocleg na stronie ibis.com

„Myślę, że ten oryginalny pomysł nada hotelowi inspirujący, artystyczny klimat. Studio nagraniowe powstanie w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska w drugiej połowie września. Na potrzeby projektu połączone zostaną dwa pokoje hotelowe. W jednym z nich znajdzie się reżyserka, w drugim – kabina nagraniowa. Wielu muzyków pisało swoje utwory w hotelach, my idziemy krok dalej i umożliwimy im również zrealizowanie nagrań.” – mówi Hanna Bernakiewicz, manager hoteli segmentu ekonomicznego dla Polski i Europy Wschodniej.
Muzyka w hotelach z rodziny ibis ma sprawić, że pobyt w nich stanie się doświadczeniem wykraczającym poza zwykły nocleg. Powstanie w nich przestrzeń komfortu i inspiracji, których jednym z najbardziej wyrazistych źródeł jest właśnie muzyka.

Sarsa pomaga wyłonić młode talenty

Sarsa, dzięki swojemu wyrafinowanemu wizerunkowi i oryginalnej muzyce, inspiruje wielu młodych twórców. Covery jej utworów zdobywają na YouTube’ie wielotysięczną publiczność. Wokalistka, korzystając ze swoich doświadczeń, pomoże teraz początkującym muzykom w rozpoczęciu profesjonalnej kariery scenicznej.

„Z chęcią przyjęłam propozycję wzięcia udział w projekcie muzycznym, do którego zaprosiła mnie rodzina hoteli ibis. Nie jest tajemnicą, że konkursy muzyczne pomogły mi w postawieniu milowych kroków na mojej muzycznej drodze. Myślę, że będzie to świetna okazja dla młodych twórców, żeby pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności, a potem spróbować sił w profesjonalnym studiu i na scenie. Tym, czego będę szukać wśród wykonawców będzie, obok talentu czy warsztatu, oryginalny styl i pomysł na siebie. Czekam z niecierpliwością na efekty.” – mówi Sarsa.

Przebieg konkursu

Za pośrednictwem platformy internetowej ibis.com/tumieszkamuzyka, która zostanie otwarta 5 września br., młodzi twórcy, zarówno soliści jak i zespoły, mogą wgrać w formie plików audio lub video próbki swoich nagrań. Akceptowane będą oryginalne kompozycje lub covery nagrane domową metodą. Na zamieszczone utwory internauci będą mogli głosować przez dwa tygodnie. Spośród trzydziestu nagrań, które zdobędą najwięcej głosów Sarsa wybierze pięć najlepszych. Autorzy najciekawszych wykonań zostaną zaproszeni na sesje nagraniowe w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska, gdzie stworzono w tym celu studio nagraniowe. Tam ich single zostaną zarejestrowane przy wsparciu Dominika Buczkowskiego i Janka Bieleckiego, profesjonalnego duetu producenckiego, na co dzień odpowiedzialnego za produkcję hitów na potrzeby Universal Music. Dzięki nim oryginalne brzmienie zyskują utwory artystów takich jak Sarsa, czy Mela Koteluk.

>>> Rezerwuj nocleg na stronie ibis.com

„Pierwszy raz będę miał okazję pracować w studiu stworzonym w hotelu. To będzie z pewnością ciekawe doświadczenie.” – mówi Dominik Buczkowski z Universal Music. „Cieszę się też na współpracę z finalistami konkursu. Na co dzień nagrywamy z uznanymi artystami i mam nadzieję, że nowe talenty, wyłonione w ramach projektu „ibis. tu mieszka muzyka” kiedyś dołączą do tego grona. Przede wszystkim liczę jednak na dobrą zabawę i dodatkową porcję muzycznych inspiracji z ich strony.”

Finaliści zaprezentują swoją twórczość na żywo w towarzystwie Sarsy podczas ekskluzywnego koncertu w hotelu ibis.

(Informacja prasowa)

Comments

comments