PolskiBus – moje zakupione bilety i … reklamacje

W lutym PolskiBus.com udostępnił nową pulę biletów na podróże od 1 kwietnia do 23 czerwca br., w tym za 1 zł plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Standardowo, po wypłynięciu tej informacji serwery przewoźnika nie wytrzymały.

2013-01-21 Bratysława 007_900px_lp

Jeszcze przed pojawieniem się informacji na różnych portalach informacyjnych udało mi się kupić bez problemu bilety (w dwie strony) z Warszawy do Berlina i Krakowa po 4 zł każdy. Dodatkowo udało mi się kupić kolejne bilety, tym razem dla dwóch osób, do Berlina za 34 zł. Za wszystkie bilety płaciłem kartą.

Niestety chcąc kupić kolejne bilety (również w dwie strony) do Wiednia za 4 zł, Białegostoku rónież za 4 zł oraz Zakopanego – 2 bilety za 34 zł, wystąpił znany wszystkim problem, a mianowicie:

Wystąpił problem ze skompletowaniem Twojego zamówienia, prosimy o sprawdzenie konta bankowego i kontakt

Oczywiście płatność przeszła bez problemu, i w jednym, i w drugim przypadku. Od razu wysłałem reklamację dotyczącą biletów, a w zasadzie ich braku, do Zakopanego. Tutaj muszę pochwalić przewoźnika – po 2 dniach bilety otrzymałem kompletne. Na pozostałe bilety reklamacji od razu nie wysyłałem, na pewno mieli już setki zgłoszeń. Odczekałem 2 dni, wysłałem reklamację i cierpliwie czekałem na odpowiedź nie generując dodatkowych maili (po co pracownikom robić więcej roboty).

Tanich noclegów szukamy na: HotelsCombined.com

Pierwszą odpowiedź na reklamację wraz z biletem otrzymałem  17 lutego (wcześniej też były różne maile, ale bez biletów) – niestety niekompletne. Był to bilet w jedną stronę z Białegostoku do Warszawy za 2 zł. Kiedy ja takiego nie kupowałem, tylko w dwie strony za 4 zł. Nawet takiej płatności na 2 zł nie miałem. Poinformowałem o tym przewoźnika, ale upierali się przy swoim. Ok – bilety są jeszcze tanie – po 6 zł – dokupię.

Odpowiedź na reklamację dot. biletów do Wiednia otrzymałem 20 lutego.

W odpowiedzi informujemy, że wykonana przez Państwa płatność nie wygenerowała poprawnie eBiletu. W danej sytuacji dokonujemy zwrotu 100% wartości uiszczonego przelewu na Państwa konto bankowe.

Dlaczego? Przecież płatność przeszła od razu. No cóż – bilety już są dużo droższe – tym razem do Wiednia nie pojadę. Byłem bardzo zawiedziony.

W całej tej sytuacji jeszcze jedna rzecz jest dziwna. Dostałem ok 15 maili z tymi samymi biletami. W różnych dniach. W jakim celu system wysyła dwa razy minuta po minucie te same bilety? W jakim celu po tygodniu dostaje się te same bilety?

Czasem zastanawiam się, że te wszystkie problemy z serwerami są na rękę przewoźnikowi. Większy ruch, więcej osób piszę o firmie. Zgodnie z zasadą „Nie ważne jak o Was mówią, ważne, żeby nie przekręcali nazwiska”.

Podsumowując zakupy w PolskimBusie:

– 1x Warszawa-Berlin-Warszawa – 4 zł – bez problemu

– 2x Warszawa-Berlin-Warszawa – 34 zł – bez problemu

– 1x Warszawa-Kraków-Warszawa – 4 zł

– 2x Warszawa-Wiedeń-Warszawa – 34 zł – problem ze skompletowaniem, nieskuteczna reklamacja, zwrot pieniędzy

– 1x Warszawa-Białystok-Warszawa – 4 zł – dotarł bilet w jedną stronę, nieskuteczna reklamacja, zakup dodatkowego biletu za 6zł

– 2x Warszawa-Zakopane-Warszawa – 34 zł – problem ze skompletowaniem, skuteczna reklamacja, bilety dotarły

Mieliście podobne problemy? Jak zakończyły się Wasze reklamacje? To są moje pierwsze reklamacje w PolskimBusie, wcześniej wszystko odbywało się pozytywnie, mimo, że serwer działał (jak w ogóle działał) jak krew z nosa…

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments